بهسازی بازار شهید مدنی اونچی میدان اردبیل در دستور کار شهرداری

نشست مشترک مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهرداری اردبیل با هیئت امنای بازار شهید مدنی اونچی میدان اردبیل به منظور ایجاد هماهنگی بیشتر جهت اجرای طرح بهسازی این بازار برگزار شد.

به گزارش اردبیل نیوز، در این نشست که با حضور مدیرعامل سازمان، مشارکت کننده طرح بهسازی بازار شهید مدنی و اعضای هیئت امنای بازار شهید مدنی در محل اتاق جلسات سازمان بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهرداری اردبیل برگزار شد، بر ایجاد هماهنگی جهت فراهم سازی زمینه اجرای طرح مذکور در مدت زمان کوتاه تأکید شد.

مدیر عامل سازمان بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهرداری اردبیل در این نشست طی سخنانی ضمن یادآوری اهمیت اجرای طرح نوسازی بازار شهید مدنی در محله اونچی میدان، این اقدام را در راستای عمل به سیاست و برنامه های شهرداری اردبیل در جهت احیای بافت قدیم و فرسوده شهر اردبیل عنوان کرد و افزود: مشارکت و همکاری نزدیک مالکین و مغازه داران محترم محله اونچی میدان در عملیاتی شدن به موقع این طرح ضروری به نظر می رسد.

شهرام جوادزاده همچنین اجرای این طرح با مشارکت بخش خصوصی و با الگوگیری از معماری سنتی و بومی منطقه را گام مهم دیگری در راستای احیای توأم با مدیریت بافت قدیم و تاریخی شهر اردبیل از سوی شهرداری بیان کرد و گفت: بهسازی و نوسازی بازار مدنی اونچی میدان در جوار مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اردبیل در کنار عملیاتی شدن طرح مهم خیابان ۱۶ متری شهیدگاه، به معنای واقعی این منطقه را متحول کرده و بازار مدنی را از شرایط نسبتاً بن بست کنونی خارج خواهد کرد.

مدیر شرکت پیمانکار طرح بهسازی بازار شهید مدنی اونچی میدان اردبیل نیز در این نشست اظهار کرد: در نظر داریم متن پیش نویسی از سوی سازمان بهسازی و شرکت پیمانکار با هماهنگی هیئت امنای محترم بازار مدنی با مضمون تعهد سازمان و شرکت بر حفظ و حراست از حق و حقوق همه ۸۳ نفر از مالکین مغازه های موجود در بازار تهیه شود.

وی با اذعان به اینکه اجرای طرح مذکور علاوه بر ساماندهی بافت فرسوده شهر، ارزش تجاری واحدهای تجاری موجود در این منطقه را افزایش خواهد داد، اضافه کرد: با آغاز عملیات اجرایی طرح ساماندهی و بهسازی بازار شهید مدنی و پس از رفع برخی موارد حقوقی و قانونی موجود، شرکت پیمانکار طرح متعهد می شود مغازه های در حال تخریب فعلی را در کوتاه ترین زمان و به بهترین شکل ممکن بازسازی کند.

madani bazar1

موقعیت بازار شهید مدنی اونچی میدان؛ جنب مصلی اردبیل با دایره قرمز رنگ مشخص است

مدیر شرکت پیمانکار در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در پروژه مذکور علاوه بر نوسازی بازار طرح های خاص زیباسازی و نورپردازی محیط نیز در نقشه در نظر گرفته شده است، ابراز امیدواری کرد در صورت امضای تفاهم نامه با بازاریان منطقه، عملیات اجرایی و خاک برداری طرح بهسازی و نوسازی بازار شهید مدنی اونچی میدان اردبیل حداقل تا هشتم فروردین ماه آغاز شود.

اعضای هیئت امنای بازار شهید مدنی نیز در این نشست و پس از ارائه نظرات و پیشنهادات خود؛ ضمن اعلام آمادگی و همکاری نزدیک بازاریان در اجرای طرح بهسازی بازار شهید مدنی اونچی میدان اردبیل، رفع برخی مشکلات موجود و توجه جدی به حقوق قانونی مالکین و مغازه داران منطقه در زمان اجرا و پس از اجرای طرح مذکور را خواستار شدند.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید