بهبود عملکرد کارت‌گرافیک‌های Nvidia در هر نسل با کاهش روبه‌رو شده است

بهبود عملکرد کارت‌گرافیک‌های Nvidia در هر نسل با کاهش روبه‌رو شده است

اوایل امروز یوتبری به‌نام “AdoredTV” دو ویدیو جدید منتشر کرد که به بررسی عملکرد کارت گرافیک‌های شرکت Nvidia طی نسل‌های مختلف می‌پردازد. در این ویدیوها شاهد بررسی نموداری عملکرد کارت‌گرافیک‌های Nvidia در هر نسل هستیم و همانطور که ملاحظه می‌کنید، بهبود عملکرد نسبت به هر نسل و با گذشت زمان کاهش یافته است.

به گزارش پردیس‌گیم و به نقل از Dsogaming، تا قبل از سال ۲۰۱۰ بنابر تجربه کاربران از کارت گرافیک Geforce 9800GTX، انتظار می‌رفت که کارت گرافیک نسل بعد، تا ۷۰ درصد عملکرد بهتری داشته باشد (با در نظر گرفتن میانگین عملکرد) چرا که در مواردی بهبود عملکرد تا ۱۰۰ درصد افزایش یافته بود. دلیل این حرف ما کارت‌گرافیک های Nvidia Geforce 6800Ultra و Nvidia Geforce 8800GTX هستند که عملکردی فوق‌العاده نسبت به نسل پیشین خود داشتند.

اما اکنون همانطور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید، بهبود عملکرد کارت‌گرافیک های Nvidia با کاهش شدیدی روبه‌رو شده است. کارت‌گرافیک پرچمدار Nvidia یعنی GTX 1080 تنها ۵۰ درصد نسبت به نسل پیشین عملکرد بهتری دارد و اگر به میانگین عملکرد کارت‌گرافیک های چند سال اخیر توجه کنیم، متوجه خواهیم شد که بهبود عملکرد بطور میانگین تنها ۳۰ درصد نسبت به نسل پیشین افزایش داشته است.

 فکر می‌کنیم که دلیل این کاهش در بهبود عملکرد Nvidia واضح است و آن چیزی جز شرکت AMD نیست. شرکت AMD نمی‌تواند رقیب سرسختی برای Nvidia باشد و برای همین Nvidia به دلیل نداشتن رقیب در بازار، الزامی برای بهبود عملکرد کارت گرافیک‌های نسل جدید نمی‌بیند در حالی که در دهه گذشته با وجود شرکت ATI رقابت بسیار حساس‌تر از وضعیت کنونی بود و هر دو شرکت مجبور بودند تا جای ممکن عملکرد کارت‌گرافیک های خود را ارتقا بخشند.

البته باید این نکته را نیز در نظر داشت که Nvidia نسخه‌های مختلفی از پرچمداران خود را به بازار عرضه می‌کند. کارت گرافیک Nvidia Titan مثال خوبی برای این مورد است. این کارت‌گرافیک نسبت به نسل پیشین بهبود عملکرد مناسبی دارد ولی در مقابل با برچسب قیمتی گرانی همراه شده است. کارت گرافیک‌های Nvidia GTX 1080 و Nvidia GTX 980 با قیمت مناسب‌تری در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفته‌اند ولی عمکلرد ضعیف‌تری از خود به نمایش می‌گذارند.

اگر شما نیز علاقه دارید تا از تاریخجه کارت‌گرافیک‌های Nvidia بیشتر بدانید، شدیدا توضیه می‌کنیم که ویدیوهای زیر را مشاهده کنید.


دانلود با کیفیت SD – دانلود با کیفیت HD


دانلود با کیفیت SD – دانلود با کیفیت HD

نظر شما در این مورد چیست؟

[ad_2]

بهبود عملکرد کارت‌گرافیک‌های Nvidia در هر نسل با کاهش روبه‌رو شده است

pardisgame.net

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید