بنچمارک پردازنده جدید اینتل با نام Core-i7 8700K لو رفت

0
158

بنچمارک پردازنده جدید اینتل با نام Core-i7 8700K لو رفت

چندی پیش با بازگشت دوباره شرکت AMD به لطف استقبال بسیار خوب از پردازنده‌های سری Ryzen در بازار، این بار نوبت به Intel رسید تا با عرضه سری جدید پردازنده‌های خود به‌نام Coffee Lake جواب درخوری به AMD بدهد. در ادامه با پردیس‌گیم همراه باشید.

Coffee Lake جدیدترین سری از خانواده پردازنده‌های Intel است و احتمالا عامل اصلی طراحی و عرضه آن‌ها به بازار، رقابت با پردازنده‌های AMD Ryzen در بازار پردازنده‌ها است. اولین پردازنده از این سری Core-i7 8700K نام دارد. این پردازنده دارای ۶ هسته و ۱۲ رشته (هسته مجازی) است و طبق اطلاعات منتشر شده انتظار می‌رود تا در ۱۰ اکتبر (۱۸ مهرماه) به بازار عرضه شود.

به گزارش پردیس‌گیم و به نقل از Dsogaming، خوشبختانه در نمایشگاه DreamHack 2017 خبرنگار کانادایی حوزه فناوری به‌نام کارل مورین (Karl Morin) حضور داشت و توانست برای مدتی به بررسی کامپیوتری مجهز به پردازنده Core-i7 8700K بپردازد.

همانطور که در تصاویر زیر مشاهده می‌کنید تست نرم افزار بنچمارک Cinebench R15 از بخش تک هسته‌ای این پردازنده موجب سربلندی این پردازنده با امتیاز ۱۹۶ شده است. با توجه به اینکه تست مشابه پردازنده Core i7 7700K برابر با امتیاز ۱۹۲ در همین بخش بوده است، متوجه خواهیم شد که Core-i7 8700K قوی‌ترین پردازنده در بخش تک‌هسته‌ای است که در حالت پایه (بدون اورکلاک) به این امتیاز دست پیدا کرده است.

در تست بخش چند هسته‌ای نیز این پردازنده با کسب امتیاز ۱۲۳۰ توانست از Core i7 7700K با امتیاز ۹۵۰ پیش بیفتد. البته این پردازنده همچنان توان رقابت با رقیب خود در شرکت AMD یعنی پردازنده هشت هسته‌ای ۱۸۰۰X در بخش چند هسته‌ای ندارد، چرا که Ryzen 1800X با کسب امتیاز ۱۶۰۰ جایگاه اول را به خود اختصاص داده است.

 

  

(برای دیدن تصاویر در سایز اصلی، کلیک کنید) 

در نهایت بنا به تست CPU-Z می‌توان نتیجه گرفت که این پردازنده در بخش چند هسته‌ای، بین پردازننده‌های Ryzen 7 1800X و Ryzen 5 1600X جای خواهد گرفت اما در بخش تک هسته‌ای از هر دو پردازنده Ryzen 7 1800X و Intel Core-i7 7700K قوی‌تر است. در پایان لازم به ذکر است که برچسب قیمتی این پردازنده تا حد زیادی نحوه استقبال از این پردازنده در بازار را تعیین خواهد کرد.

نظر شما در این مورد چیست؟

[ad_2]

بنچمارک پردازنده جدید اینتل با نام Core-i7 8700K لو رفت

pardisgame.net

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید