بعید است مقام‌های ارشد اجرایی بخواهند فوق قانون کنند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه توقع ما از مسئولان اجرایی کشور برخورد مبتنی بر قانون است گفت: اگر احیاناً مسئولان اجرایی بخواهند از قانون عبور کند مجلس قطعاً با استفاده از ابزارهای قانونی و نظارتی وظیفه خود را انجام خواهند داد.

منصور حقیقت پور عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس به پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی گفت: اگر کاندیداهای رد صلاحیت شده هرگونه شکواییه و یا اعتراضی نسبت به رد صلاحیت خود دارند باید اعتراض خود را به شورا بنویسند تا بررسی شود.

حقیقت پور با اشاره به اینکه محل اعتراض به رد صلاحیت ها کف خیابان نیست، گفت: اگر قرار باشد کف خیابان اعتراضات مطرح شود حتما دستگاه های امنیتی و انتظامی برخورد جدی و قانونی خواهند کرد و بهترین راه این است که خود کاندیداها ضمن تمکین به قانون از مجاری مشخص شده اعتراضات خود پیگیری کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه امیدوارم مسئولان با پختگی با این گونه موارد برخورد کنند و اجازه سوء استفاده به دشمنان را ندهند تأکید کرد: توقع ما از مسئولان اجرایی کشور برخورد مبتنی بر قانون است و قرار بر این نیست که مسئولان بخواهند کار غیرقانونی انجام دهند.

نماینده مردم اردبیل در پاسخ به این سوال که اگر احتمالاً اقدامی غیرقانونی توسط برخی مسئولان انجام شود واکنش مجلس چگونه خواهد بود گفت: مجلس وظیفه نظارتی دارد و هر کس از مدار قانون وارد شود مجلس از ابزار نظارتی مانند سوال، تذکر و استیضاح استفاده خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه پیش داوری در خصوص رفتار افراد درست نیست گفت: بعید می دانم مقامات اجرایی ارشد کشور بخواهند فوق قانونی کنند و اگر احیاناً از قانون عبور کنند مجلس قطعاً با استفاده از ابزارهای قانونی وظیفه خود را انجام خواهد داد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید