بزرگ ترین رالی تور خانواده در کیش

روابط عمومی مناطق آزاد کیش: بزرگ ترین رالی خانواده در کیش برگزار خواهد شد.

مهندس محب خدایی، معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش مهم ترین هدف از برگزاری این برنامه را توسعه گردشگری، خصوصا گردشگری ارزان ، قانونمداری و ترویج فرهنگ خانواده محوری عنوان کرد.

وی در تشریح این طرح گفت: طرح اولیه رالی خانواده از سوی معاونت گردشگری منطقه آزاد کیش ارایه شد؛ حقیقت داستان هم این است که مجموعه دوستان حاضر در منطقه آزاد کیش به دنبال این هستند که امکان مسافرت ارزان برای همه خانواده ها به این جزیره زیبا مهیا شود. طبق محاسبات ما در این طرح سفر به کیش از سفر هموطنان به شمال کشور هم ارزان تر می شود. از سوی دیگر ما معتقدیم در شرایط اجتماعی امروزی و مشغله های مختلفی که وجود دارد، سفرهای خانوادگی می تواند یک امکان ویژه برای جمع شدن خانواده ها دور هم باشد. شرط حضور در رقابت هم همین خانواده بودن است.

معاون گردشگری منطقه آزاد کیش در توضیح نحوه انجام این مسابقه گفت: پروسه کار به این صورت است که با فراخوان اولیه ای که از بیستم مردادماه آغاز شده و تا آخر این ماه نیز ادامه دارد هموطنان از سراسر کشور می توانند با مراجعه به سایت www.famirally.ir در این جشنواره خانوادگی ثبت نام کنند. با استفاده از متن و چارچوب مقرراتی تعیین شده که در سایت جشنواره ذکر گردیده نسبت به طراحی و تزئین اتومبیل و لباس مسابقه اقدام فرمایند و در هر روز به ۵۰ نفر از بهترین طراحی ها جوایز نفیس اهدا می شود. شیوه دیگر آن است که با مراجعه به سازمان شهرداری و دهیاری منطقه محل سکونتشان، کارت ویژه مسابقه، تی شرت و استیکر جشنواره را تحویل بگیرند.

وی اضافه کرد: بعد از این مرحله از دهم تا بیست و هشتم شهریور ماه زمان آغاز حرکت در نظر گرفته شده که شرکت کنندگان باید خود را به بندر چارک در استان هرمزگان برسانند. در این نقطه با تخفیف ویژه و هزینه ای کم اتوموبیل ها به همراه سرنشینان به جزیره کیش منتقل می شوند .
خدایی اضافه کرد : در برگزاری این برنامه سازمان های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، فرماندهی راهور نیروی انتظامی، کانون جهانگردی و اتوموبیلرانی جمهوری اسلامی، سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و سازمان صدا و سیما مشارکت دارند و هر کدام بخشی از کار را به عهده گرفته اند .

وی توضیح داد: تامین هزینه سوخت مصرفی با همکاری سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور تا ۱۰۰ درصد قابل پرداخت می باشد همچنین شرکت کنندگان عزیز می توانند از خدمات گردشگری و اقامتگاهی بین راهی ( بخشی از محل های اقامتگاهی )با مساعدت اداره کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جامعه هتل داران استفاده نمایند . طراحی و کارشناسی و وضع مقررات مسابقه را هم کانون جهانگردی و اتوموبیلرانی جمهوری اسلامی به عهده گرفته که خدمات امداد خودرو رایگان هم توسط همین کانون به شرکت کنندگان ارائه می شود.

معاون گردشگری منطقه آزاد کیش توضیح داد: به برنده این رقابت در هر روزیک دستگاه خودرو پژو ۲۰۶ تعلق می گیرد و معیار برنده شدن هم رعایت مقررات جشنواره، توجه به مقررات راهنمایی و رانندگی و حتی رعایت مسائل زیست محیطی است. همچنین در صورت مساوی بودن امتیاز ها برنده به قید قرعه انتخاب می شود .

این مقام مسئول در پایان به سایر تسهیلات درنظر گرفته شده در جزیره کیش اشاره کرد و گفت: حاضران در این رالی می توانند با استفاده از تخفیف های ۴۰ درصدی در نظر گرفته شده در هتل های این جزیره مرجانی و کمپ فیاک کیش اقامت نمایند و همچنین استفاده از سایر فضاهای تفریحی ، کنسرت ها ، تورهای شهری و امکانات تفریحی با تخفیف های بسیار ویژه از تسهیلات این رالی است.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید