بزرگ‌ترین سد خاکی از بلاتکلیفی رها شده است

فرماندار شهرستان گرمی گفت: عملیات اجرایی بزرگ‌ترین سد خاکی شمال‌غرب کشور در گرمی آغاز شده و این پروژه از بلاتکلیفی رهایی یافته است.

محمود علایی عصر امروز در نشست بررسی طرح‌های نیمه‌تمام گرمی که با حضور استاندار اردبیل در این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: با اجرایی شدن سد عمارت در منطقه مغان، بخش عظیمی از منابع آبی بهینه و مناسب مصرف شده و نسبت به ذخیره‌سازی و همچنین استفاده درست و اصولی از این منابع اقدامات لازم صورت می‌گیرد.

وی با یادآوری اینکه در این شهرستان هم‌اکنون چهار سد بزرگ در حال اجرا است، ادامه داد: بیش از دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تکمیل این سدها در نظر گرفته شده است که بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان آن صرف تکمیل سد کلاسر شده است.

علایی خاطرنشان کرد: ما زمانی می‌توانیم پروژه‌های نیمه‌تمام را در حوزه‌های مختلف تکمیل و راه‌اندازی کنیم که امکان و بستری مساعد در جذب اعتبارات و تلاش دسته جمعی دستگاه‌های اجرایی را شاهد باشیم.

این مسئول با قدردانی از حضور استاندار اردبیل برای بررسی طرح‌های مختلف در دست اجرای این شهرستان اضافه کرد: همزمان با دهه فجر بیش از ۲۵ پروژه عمرانی و اجرایی و خدماتی در شهرستان گرمی به بهره‌برداری می‌رسد و سعی می‌کنیم تا پایان دولت دهم تمام ۲۰۰ پروژه عمرانی نیمه‌تمام این شهرستان را که با سرمایه‌گذاری ۴۳ میلیارد ریال در حال اجرا است، تکمیل کرده و به بهره‌برداری برسانیم.

وی بیان کرد: با تحقق این امر، علاوه بر تحویل پروژه‌ها به مردم، زمینه یک رضایتمندی و جلب اعتماد مردم برای حضور در صحنه‌ها و عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی را فراهم می‌آوریم.

فرماندار شهرستان گرمی یادآور شد: در ایام دهه فجر و در قالب جشن انقلاب، پروژه‌های قابل افتتاح این شهرستان به بهره‌برداری رسیده و عموم مردم را در جریان انجام خدمات و کارهای زیربنایی قرار می‌دهیم.

علایی عنوان کرد: ‌به یقین دهه فجر می‌تواند به استثنایی‌ترین فرصت برای تبیین و تبلیغ کارهای انجام شده در ۳۴ سال گذشته به ویژه در دولت نهم و دهم تبدیل شود که در این باب از فرصت پیش آمده باید به نحوه مطلوب استفاده کرد.

* پیشرفت ۵۰ درصدی کارخانه شیرآلات قهرمان

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، فرماندار شهرستان گرمی همچنین به پیشرفت ۵۰ درصدی بزرگ‌ترین کارخانه شیرآلات بهداشتی خاورمیانه در بلداشی گرمی اشاره کرد و گفت: عملیات اجرای بزرگ‌ترین کارخانه شیرآلات بهداشتی خاورمیانه با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و در زمینی به مساحت ۶۰ هزار متر مربع در حال اجرا است که بعد از تکمیل این مجموعه افتخاری بزرگ در صنایع تولیدی کشور رقم می‌خورد.

علایی در پایان ابراز داشت: در فاز اول دو هزار و ۵۰۰ نفر و فازهای بعدی پنج هزار نفر در این مجموعه مشغول فعالیت هستند که احداث این کارخانه نه تنها رونق اقتصادی و اشتغال منطقه را فراهم کرده، بلکه سبب شده یک مهاجرت معکوس به منطقه اتفاق بیفتد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید