بزرگداشت و تجلیل از نیم قرن فعالیتهای ادبی احمد نوری زاده

به منظور بزرگداشت و تجلیل از نیم قرن فعالیتهای ادبی استاد احمد نوری زاده،ساعت هفت بعد از ظهر امروز دوشنبه دوم بهمن ماه ۱۳۹۶ موسسه ترجمه و تحقیق هور با همکاری شورای خلیفه گری ارمنیان ایران و مجله بخارا شبی را در محل موسسه هور برگزار می کند.
به گزارش رسیده، احمد نوری زاده شاعر، مترجم و پژوهشگر ایرانی است که بیشتر سالهای زندگیش در خدمت زبان و ادبیات ارمنی گذشته است .او  بسیار زود زبان ارمنی را آموخت و از سال ۱۳۴۸ کار ترجمه و معرفی اثار شاعران ارمنی را آغاز کرد. از کتابهای او می توان : ” ترجمه رمان ” پتر اول” اثر الکسی تولستوی ، ” صد سال شعر ارمنی” که کاملترین انتولوژی شعر ارمنی شناخته شده است. ” امالیا ” که رمان هست. ” ناردوس ” که ترجمه ای است از اشعار هوهانس تومانیان که با عنوان فارسی ” ای وطن، ای وطن” به فارسی منتشر شد و دهها کتاب و مقاله دیگر…

نوری زاده به پاس چهل سال تلاش بی وقفه در شناساندن ادبیات و فرهنگ ارمنی جوایز مهمی را ازان خود کرد، از جمله جایزه عالی ترین نشان فرهنگی جمهوری ارمنستان را از ان خود کرد.
در شب استاد احمد نوری زاده دکتر ماندانا پرنیان ، دکتر اندارانیک سیمونی ، ادوارد هارو طونیان و علی دهباشی سخنرانی خواهند کرد. همچنین ویدیو مستندی از زندگی استاد نوری زاده به نمایش در می آید.
این مراسم امشب در محل موسسه هور ولقع در خیابان مطهری . خیابان فجر . روبروی بیمارستان جم .کوچه نظری . پلاک ۴ ( دوشنبه دوم بهمن . سالن اجتماعات موسسه ترجمه و تحقیق هور برگزار می شود.

با سایت خبری ملکانه همراه باشد…

[ad_2]

banifilm.ir

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید