بزرگترین مجتمع آموزشی خیرساز در اردبیل احداث می شود


به گزارش خبرنگار مهر، جواد قرآن نویس بعد از ظهر شنبه در دیدار اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز استان با استاندار اردبیل اضافه کرد: این مجتمع از محل تعهد خیرین استان هم اکنون در دست احداث می باشد.


وی با اشاره به برگزاری ۱۵ جشنواره خیرین مدرسه ساز در استان تصریح کرد: در این جشنواره ها ۲۰۳ میلیارد تومان تعهد خیرین مدرسه ساز استان بوده که از محل این تعهدات ۳۴۷ مدرسه در قالب هزار و۴۲۰ کلاس درس تاکنون احداث و تحویل اداره کل آموزش و پرورش استان شده است.


به گفته رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان علاوه بر این، ۲۴ مدرسه در قالب ۱۲۵ کلاس درس نیز در حال حاضر توسط خیرین در سطح مناطق شهری و روستایی استان اجرا می شود و بزودی تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.


وی همچنین از واگذاری تعداد ۹ مدرسه توسط خیرین مدرسه ساز استان طی سال جاری خبر داد و ادامه داد: در این مدت ۱۱ مدرسه دیگر نیز از محل تعهدات سال جاری کلنگ زنی شده است.


قرآن نویس با اشاره به جایگاه خیرین مدرسه ساز استان در کشور تاکید کرد که خیرین این استان تاکنون پیشرفت های چشمگیری را در عرصه مقدس مدرسه سازی بدست آورده اند، بطوریکه در طی سالهای اخیر شاهد استقبال خوب خیرین و از مشارکت در امر مقدس مدسه سازی در استان بوده ایم.


استاندار اردبیل نیز در این نشست با اشاره به اهمیت کار خیرین مدرسه ساز، مدرسه سازی را امری برخاسته از ایمان و اندیشه الهی دانست و متذکر شد: هیچ چیز مهمتر از تعلیم و تربیت نیست و فراهم کردن بستر آموزش از کارهای بزرگ و ارزشمند است.


مجید خدابخش خواستار فرهنگ سازی برای ورود خیرین به این عرصه شد و عنوان کرد: علاوه بر برگزاری جشنواره هایی با حضور چهره ای سرشناس استان، صدا و سیما می تواند در خصوص فرهنگ سازی در این باره نقش ویژه ای را ایفا کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید