برگزاری نخستین همایش بازی‌های رایانه‌ای و ارتقای سلامت


به گزارش خبرنگار مهر، در این رویداد علمی نهادها و سازمان هایی نظیر وزارت بهداشت و درمان، وزارت آموزش و پرورش، شهرداری تهران و سازمان صدا و سیما مشارکت خواهد داشت.


دانشگاه علمی کاربردی بنیاد ملی بازی های رایانه ای با مشارکت فعال در همایش بازی های رایانه ای و ارتقای سلامت به عنوان کمیته علمی همایش ایفای نقش می کند .


بررسی ۱۰۰ مقاله ارسال شده به این همایش در کمیته علمی همایش انجام می شود و از بین مطالب ارسال شده تا کنون ۴۵ عنوان مقاله پذیرفته شده است.


بر اساس اعلام کمیته علمی همایش بازی های رایانه ای و ارتقای سلامت مقالاتی که پس از فرآیند داوری مورد پذیرش قرار گیرند، در کتابی تحت عنوان مجموعه مقالات اولین همایش بازی های رایانه ای و ارتقای سلامت به چاپ می رسد.


نقش بازی های رایانه ای در ارتقای سلامت فرد و جامعه، بازی های رایانه ای و ترویج سبک زندگی سالم، بازی های رایانه ای و آموزش و یادگیری، بازی های رایانه ای، پیشگیری، درمان و توانبخشی و موضوع های آزاد و مرتبط را می توان از محورهای این همایش برشمرد.


بررسی نقش بازی های رایانه ای و فناوری های نوین در تعلیم، تربیت و ارتقای سلامت جامعه، تبادل اطلاعات بین صاحبان اندیشه و فعالان این حوزه به منظور هم افزایی و ارتقای کیفیت و کمیت محصولات تولیدی، آشناسازی گروه های پزشکی و درمانگر با کاربرد فناوری های نوین در امر آموزش و درمان از اهداف این همایش به شمار می رود.


آخرین مهلت ارسال مقالات تا پایان آذرماه اعلام شده و نتایج داوری مقالات منتخب تا اواسط دی ماه اعلام خواهد شد.


همچنین ارائه مقالات منتخب توسط نویسندگان آثار در روز های ۶ و ۷ بهمن ماه امسال انجام می شود و در پایان هر روز دو کارگاه آموزشی برگزار می شود.


کارگاه آموزشی Gamification در حوزه سلامت، معرفی نظام ملی رده بندی سنی بازی های رایانه ای ایران (ESRA)، بازی های حرکتی و نقش آن ها در ارتقای سلامت و سبک زندگی در بازی های رایانه ای از موضوع های کارگاه ها به شمار می رود.


نخستین  همایش بازی های رایانه ای و ارتقای سلامت ششم و هفتم بهمن ماه سال جاری در مرکز همایش های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید