»   اخبار شهرستان ها  »   برپایی نمایشگاه «نقاشی، خط ارزشی» در اردبیل
۱۴ آذر ۱۳۹۱ , ساعت ۰:۲۸

هنرمند شاخص اردبیلی به صحنه آمد

برپایی نمایشگاه «نقاشی، خط ارزشی» در اردبیل

به همت هنرمند توانمند اردبیلی نمایشگاه نقاشی، خط ارزشی با مضامین عاشورایی در اردبیل گشایش یافت.

به گزارش خبرگزاری فارس، در ‌مراسمی که عصر امروز در مجتمع فدک اردبیل و تالار نمایشگاهی این مجتمع برگزار شد، 43 اثر زیبا و ارزشمند هنرمند مبتکر اردبیلی ودود مکبر به معرض نمایش درآمد تا علاقمندان بتوانند از این نمایشگاه هنری زیبا بازدید کنند.

ودود مکبر که متولد 1344 و حائز رتبه اول کشوری در رشته خوشنویسی است، توانست در سال 73 بهترین مقام کشوری در رشته خوشنویسی و شاخه خط شکسته نستعلیق را به خود اختصاص دهد.

این هنرمند که عنوان برتر چهارمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر را در رشته نقاشی دارد، مصمم است در این دوره از نمایشگاه زیبایی‌هایی از هنر اصیل ایرانی نقاشی، خط را به نمایش بگذارد که در آن جلوه‌های عمیقی از هنرمندی‌های ایرانی، ارزشی را می‌توان به نظاره نشست.

این نمایشگاه که از ساعت 9 صبح تا 18 شب در مجتمع فرهنگی، هنری فدک اردبیل و تالار نمایشگاهی آن برپا است به مدت چهار روز برای بازدید عموم علاقمندان در نظر گرفته شده است.

این هنرمند اردبیلی در حاشیه برگزاری نمایشگاه گفت: هنری که امروز می‌تواند جامعه اسلامی ما را به عرصه جهانی و بین‌المللی معرفی کند، هنر متعهدانه‌ای است که در آن ارزش‌های انسانی و اسلامی موج می‌زند.

ودود مکبر با یادآوری اینکه امروز بیش از هر زمان دیگر انقلاب اسلامی ایران در توجه به هنرمندان پیش‌قدم و پیشرو بوده است، افزود: هنرمندان ما امروز در اوج شایستگی‌ها گاه دچار فراموشی و غربت می‌شوند که در این باب آنچه به بالندگی و زنده بودن آنها گواه روشن و صادق است، خلق آثاری هنرمندانه و متعهدانه است.

وی با بیان اینکه بیش از هر زمان دیگر هنرهای اصیل و توانمندی‌های ارزشی در بارور کردن انقلاب اسلامی می‌تواند مهم و ارزشمند باشد ادامه داد: گرایش به هنری ارزش‌مدار است که در آن سنت‌ها و آیین‌های اسلامی، ایرانی موج می‌زند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مکبر تصریح کرد: سعی کردیم در قالب این نمایشگاه بهترین آثار را با محوریت عاشورایی و کربلایی در قالب تابلوهای مختلف به معرض دید بگذاریم که انتظار می‌رود این فرآیند با قدرت و قوت مورد مقبول و توجه مخاطبان قرار گیرد.

وی از تمام دست‌اندرکاران حوزه هنر به ویژه هنرهای اصیل اسلامی خواست تا در توجه دادن به هنرمندان و اصالت هنری آنها بیش از‌ گذشته توجه و دقت کنند.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

گردشگری، جزیره‌متروک آشوراده را به جزیره‌زنده آشوراده تبدیل می‌کند یا می کشد !؟ پس از ۱۴ سال، کشمکش بالاخره به نظر می‌رسد سازمان محیط‌ زیست، نسب به تصویب طرح گردشگری تنها جزیره ایرانی در دریای خرز یعنی جزیره آشوراده موافقت کرده است. اولین...
تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...

3 دیدگاه برای برپایی نمایشگاه «نقاشی، خط ارزشی» در اردبیل

 1. زیبا
  0

  خیلی ممنون. دست مگزار دارید

 2. رضایی
  0

  زیبا بود !

 3. کامی
  0

  ساق اولاسوز. فقط اردبیل نیوز • فیلم سینمایی خانه دختر