برپایی نمایشگاه صنایع دستی اردبیل در گرجستان حمایت شود

معاون توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با اشاره به عدم استقبال صنعتگران این استان از برپایی صنایع دستی اردبیل در گرجستان به دلیل هزینه زیاد گفت: حضور هنرمندان صنایع دستی استان در این نمایشگاه باید حمایت شود.

اردبیل نیوز: صدیف بیگ زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برنامه ریزی برای برپایی این نمایشگاه اظهار کرد: این نمایشگاه به دلیل هزینه گزاف شرکت در آن برای صنعتگران اردبیلی استقبالی در پی نداشته است.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه به صورت موقت و با هدف معرفی توانمندی های صنایع دستی استان دایر می شود، از توافق های اولیه برای حمایت صنعتگران به لحاظ پرداخت بخشی از هزینه ها خبر داد.

به گفته معاون توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ۴۰ درصد هزینه توسط سازمان صنعت و معدن استان و بخشی توسط میراث فرهنگی پرداخت خواهد شد.

وی با تاکید به اینکه درصد حمایتی میراث فرهنگی مشخص نشده است، اضافه کرد: با تصویب اولیه طرح امید می رود اولین نمایشگاه صنایع دستی اردبیل در گرجستان دایر شود.

بیگ زاده با بیان اینکه مشکل حضور هنرمندان و صنعتگران اردبیل در این کشور تامین اعتبار برپایی این نمایشگاه است، اضافه کرد: اجرای این طرح نیازمند حمایت مالی است، چراکه برگزاری این نمایشگاه برای هر متر مربع ۸۰ دلار هزینه دارد که به نظر می رسد هنرمندان صنایع دستی استان قادر به پرداخت ـن نیستند.

وی با اشاره به نتیجه مثبت این نمایشگاه در کشورهای دیگر بویژه در منطقه قفقاز ادامه داد: در کشور آذربایجان پنج دوره نمایشگاه تجاری با شرکت بیش از ۷۰ درصد واحدهای تولیدی و خدماتی استان برگزار شده که نتایج موثری در توسعه تجاری داشته است.

معاون توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برگزاری این نمایشگاه ها را در رشد صادراتی و تراز تجاری استان موثر دانست و با بیان اقدامات صورت گرفته در این زمینه متذکر شد: هیئت های اردبیل تاکنون مذاکرات تجاری مفیدی با کشورهای همسایه از جمله آذربایجان، ترکیه، روسیه، عراق، گرجستان و حتی ارمنستان انجام داده که باید مورد حمایت قرار گیرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید