برنامه اکتشاف ۱۲هزار کیلومتر مربع در معادن سنگ آهن سنگان


به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی کرباسیان پس از دیدار از معادن سنگ آهن سنگان در جمع مسوولان استان خراسان رضوی، با اعلام خبر فوق افزود: این عملیات با هدف تکمیل اکتشافات انجام شده و به روز شدن ارزش اقتصادی و اجتماعی معادن سنگان به اجرا در می آید و بدین ترتیب آینده درخشانی را برای مردم منطقه و صنعت فولاد کشور رقم خواهد زد.


این ناحیه با در اختیار داشتن ذخایر زمین شناسی ۱.۲میلیارد تنی سنگ آهن، یکی از بزرگ ترین معادن سنگ آهن ایران به شمار می آیند به طوری که کارشناسان لقب عسلویه شرق کشور را به آن بخشیده اند.


رئیس هیات عامل ایمیدرو به برنامه های این ناحیه معدنی در توسعه صنعت فولاد اشاره کرد و اظهار داشت: با اجرای طرح های توسعه در معادن سنگ آهن سنگان قرار است ظرفیت تولید سنگ آهن و گندله در این منطقه به ۲۰ میلیون تن افزایش یابد.


در حال حاضر یک کارخانه ۲.۶میلیون تنی تولید کنسانتره سنگ آهن در سنگان مشغول به فعالیت است و در کنار دست آن طرح های تولید ۵ میلیون تن گندله و ۲.۴میلیون تن کنسانتره سنگ آهن نیز در حال اجرا است.


وی در عین حال از متوازن نبودن اجرای طرح جامع فولاد در کشور به عنوان یکی از دغدغه های ایمیدرو و دیگر نهادهای مرتبط یاد کرد و گفت: قرار بود در این طرح برنامه ایجاد زیرساخت ها همچون آب، برق ، گاز و جاده و … نیز به اجرا در آید اما به رغم درآمد ۸۰۰میلیارد دلاری کشور در ۸ سال اخیر ، چنین توازنی ایجاد نشده است.


کرباسیان از آمادگی ایمیدرو برای مشارکت در توسعه امور زیربنایی منطقه سنگان خبر داد و خاطر نشان کرد: با روش های مشارکتی می توان به توسعه منطقه سنگان در بخش حمل و نقل جاده ای و ریلی کمک کرد به گونه ای که همزمان با توسعه اقتصادی ، شاهد توسعه اجتماعی منطقه نیز باشیم.


معاون وزیر صنعت معدن و تجارت همچنین راه اندازی دانشگاه علمی کاربردی در سنگان را سبب توسعه نیروی انسانی منطقه دانست و افزود: با رشد علمی مردم نواحی این معادن ، تاثیرات مثبتی در جلوگیری از مهاجرت نیروی کار ، افزایش درآمد و … ایجاد خواهد شد.
 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید