برقی کردن خط‌ آهن تهران-مشهد با فاینانس/ به روند توافق ژنو اطمینان دارم


به گزارش خبرنگار مهر، عباس آخوندی شب گذشته در برنامه نگاه یک با بیان اینکه مهمترین و فوری ترین اقدام در بخش حمل و نقل، نگهداری از راه های موجود است، گفت: در حال حاضر ۱۱ هزار راهدار در تمام جاده ها فعالیت می کنند و سازمان هواشناسی در گردنه های پرخطر دستگاه هواشناسی دارد تا به بهترین شکل به مسافران خدمات رسانی شود.


وی با بیان اینکه ارزش راه های ایران ۲۰۰ هزار میلیارد تومان است و بی توجهی به نگهداری آنها می تواند باعث از بین رفتن راه ها شود، بیان کرد: اولویت بعدی ما تجهیز راه ها به سیستم های کنترل الکترونیک است تا ه ایمنی جاده ها افزایش یابد و هم اینکه مخاطرات و تصادفات کاهش پیدا کند.


وزیر راه و شهرسازی رفع نقاط پرحادثه را اقدام بعدی دولت در بخش حمل و نقل جاده ای دانست و افزود: مساله مهم دیگر اینست که برای سال آینده بوجه خوبی را برای نگهداری از راه ها پیش بینی کردیم و راهداری در صدر برنامه های ما قرار دارد.


آخوندی با اشاره به اینکه صنعت حمل و نقل یک صنعت بومی است و فقط در تامین منابع مالی مشکل داریم، گفت: مصوبه ای را در دولت داشتیم که برای نوسازی ناوگان حمل و نل می توان از صندوق توسعه ملی استفاده کرد ما در حال حاضر در حال تهیه دستور العمل ها و آیین نامه ها به خصوص در حوزه ریلی و هوایی هستیم.


هدف‌گذاری افزایش ترانزیت به ۵۰ میلیون تن


وی در خصوص افزایش ترانزیت در کشور، اظهار داشت: اینکه درآمد ترانزیت می تواند به درآمد نفتی برسد کمی اغراق آمیز است زیرا در سنوات گذشته ما حدود ۱۲ تا ۱۳ میلیون تن بار ترانزیت داشتیم. در حال حاضر ظرفیت ترانزیت کل ۱۸۶ میلیون تن در بنادر ایران است که در حال حاضر ۱۴۰ میلیون تن از این ظرفیت استفاده می شود و ۱۴۰ میلیون تن هم ظرفیت خالی در بنادر داریم.


وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ظرفیت ترانزیت ما بیش از ۵۰ میلیون تن نخواهد بود، بیان کرد: افزایش پذیری میزان ترانزیت سرمایه گذاری خیلی بزرگی می خواهد و باید ظرفیت ریل جاده و بنادر افزایش زیادی پیدا کند.


آخوندی با بیان اینکه به دنبال رشد ترانزیت تا ۲۰ میلیون تن در سال هستیم، گفت: اگر با این رشد ۴۰ درصدی همراه شود خیلی رشد بالایی است زیرا نیاز به شبکه فورواردری در سطح جهان است و باید شبکه گسترده ای از حمل و نقل بین ایران و کشورهای دیگر ایجاد شود و تجارت بین المللی و انتقال پول هم با مشکلی همراه نباشد.


وی با اشاره به اینکه تا سال ۹۶ ترانزیت کشور باید به ۲۰ میلیون تومان برسد، اظهار داشت: رفع گلوگاه ها و برقی کردن و دوخطه کردن ریل ها در کریدورهای شمال – جنوب و شرق و غرب از برنامه های دولت است بنابراین یکسری کارها را برای افزایش ظرفیت انجام می دهیم همچنین ایجاد ریل جدید هم در دستور کار است.


وزیر راه و شهرسازی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۲۷ میلیون نفر مسافر در ریل جابجا می شوند که می خواهیم در ۴ سال به ۴۰ میلیون نفر برسد و سالیانه ۸ درصد رشد داشته باشیم.


آخوندی تصریح کرد: در حال حاضر ۳۴ میلیون تن کیلومتر بار را در بخش ریلی جابجا می کنیم که باید به ۶۴ میلیون تن برسد که افزایش اینها منجر به کاهش مصرف سوخت می شود زیرا ریل یک هفتم کامیون سوخت مصرف می کند.


وی با اشاره به اینکه ایمنی ریل ۵۰ برابر جاده است، اظهار داشت: بنابراین اولویت ما حمل و نقل ریلی است و برنامه من این است که برخی از مسیرها مانند تهران – مشهد را برقی کنم که این کار نیاز به فاینانس و سرمایه گذاری های میلیارد دلاری دارد اما تاکنون این پروژه آغاز نشده است.


آزادراه تهران – شمال، پروژه ای نامتوازن


وزیر راه و شهرسازی در خصوص وضعیت آزادراه افسانه ای تهران-شمال، گفت: این پروژه کاملا نامتوازن است، اگر قطعه یک این آزادراه به اتمام برسد ایجاد مشکل می کند بنابراین دو راه حل برای این کار مد نظر است؛ اول اینکه همزمان با ساخت قطعه یک که در حال حاضر حدود ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد افزایش ظرفیت جاده موجود تهران-شمال نیز انجام شود. دیگری این که پس از اتمام قطعه یک بهره برداری از آن را انجام ندهیم و همزمان با ساخت قطعات ۲ و ۳ که پیشرفت فیزیکی ندارند از این قطعه استفاده شود.


وی با بیان اینکه قطعه یک ۲.۵ سال دیگر به اتمام می رسد، بیان کرد: مشکل ما در آزادراه تهران-شمال اعداد بزرگ مقیاس برای اعتبارت است. و صحبت از رقم های میلیارد دلاری است.


آخوندی در خصوص توسعه فرودگاه امام و ایجاد شهر فرودگاهی، افزود: این شهر فرودگاهی به سیستم های جاده ای ریلی وصل می شود و یک بندر خشک در اطراف تهران داریم که در آن حمل ونقل ترکیبی خواهیم داشت. ضمن آنکه ترمینال های فاز دو این فرودگاه باید به ظرفیت ۲۰ میلیون مسافر افزایش پیدا کند اما موافق تفکیک پرواز حجاج نیستم زیرا تفاوتی بین حجاج و سایر مسافران حمل ونقل هوایی نیست.


به روند توافق ژنو اطمینان دارم


وزیر راه و شهرسازی درباره وضعیت نوسازی ناوگان هوایی اظهار داشت: براساس توافق ژنو برخی از مشکلات ما در حوزه نوسازی ناوگان حل می شود، البته وقتی رخم کهنه ای می خواهد ترمیم شود خیلی از میکروب ها مانند صهیونیست ها و القاعده ایجاد مزاحمت می کنند و آمریکا نیز تحت فشار صهیونیست ها تحریم اخیر را انجام داد.


آخوندی با تاکید بر اینکه من به آنها اعتماد ندارم اما به روند ها اطمینان دارم، اظهار داشت: باید به دنبال منافع ملی باشیم و به این فراز و نشیب ها واکنش نشان ندهیم. خیلی بدبین نیستم و اگر به جایی برسیم بیش از ۱۰۰ هواپیمای زمینگیر ناوگان هوایی از طریق تامین قطعه عملیاتی می شوند.


وی همچنین ادعای رسانه های خارجی مبنی بر مذاکره ایران برای خرید ۴۰۰ فروند هواپیما را تایید نکرد و در پایان گفت: دوست دارم با مردم صادق باشم، شاید حرف من تلخ و پذیرش آن سخت باشد، اما کسانیکه حرف هایی در خصوص ساخت مسکن زدند به بن بست رسیدند.


وزیر راه و شهرسازی افزود: باید صریح و شفاف گفتگو کنیم. الان تصور شده که دولت باید همه کار را انجام دهند، بنابراین دروغ نمی گویم و وی می گویم که ما می توانیم فضای بهتری را برای زندگی فراهم کنیم.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید