برقراری ارتباط فیبرنوری با ارمنستان از جلفا و نوردوز


به گزارش خبرگزاری مهر، محمود واعظی صبح امروز در دیدار با گریگور آرکیان سفیر ارمنستان در ایران اظهار داشت: دو کشور ایران و ارمنستان همواره روابط خوبی در بخش های مختلف داشته اند و بر همین اساس گسترش همکاریهای ارتباطاتی و مخابراتی بین دو کشور می تواند برای طرفین نتایج مطلوبی را در پی داشته باشد.


وی گفت: در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر این باور هستیم که هرچه روابط خود را با کشور ها به ویژه کشورهای همسایه گسترده تر کنیم مسئولین، تجار و مردم از نتایج مطلوب این روابط حسنه بهره خواهند برد.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین از برقراری ارتباط از طریق فیبرنوری از دو نقطه جلفا و نوردوز به ارمنستان خبر داد و گفت: این دو مسیر ترافیک دیتا را افزایش داده و این ارتباط می تواند بین مراکز علمی و دانشگاهی دو کشور باعث ارتباط سریع می شود.


وی ادامه داد: با توجه به موقعیت جغرافیایی ایران، بنا داریم ترانزیت دیتا را با کشورهای همسایه خود افزایش دهیم و تا سال آینده این ظرفیت به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.


واعظی همچنین افزایش همکاری های دو کشور در زمینه ارتباطات پستی را دارای اهمیت خواند و تصریح کرد: ما در وزارت ارتباطات و فناری اطلاعات خواهان ایجاد تحول در زمینه پست هستیم و این ارتباطات دو جانبه با کشورها مختلف می تواند به این امر سرعت بخشد.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: ما در ایران بخش خصوصی فعالی در زمینه مخابرات و تجهیزات مخابراتی داریم که در زمینه های فنی و مهندسی و تجهیزاتی می توانند با کشور ارمنستان همکاری کنند.


در ادامه این جلسه گریگور آراکلیان سفیر ارمنستان در ایران اظهار داشت: با توجه به اینکه دو کشور ایران و ارمنستان روابط خوبی در زمینه سیاسی دارند امیدواریم در زمینه پست و مخابرات و دیتا نیز این روابط گسترش یابد.


وی خواستار چاپ تمبر یاد بود بین دو کشور ایران و ارمنستان شد که با استقبال وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان نیز مواجه شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید