برف و باران در جاده های ۱۳ استان


رئیس مرکز کنترل و ترافیک پلیس راهور گفت: در حال حاضر تمام راه‌های ارتباطی آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، لرستان، همدان، مرکزی، کردستان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، محور قلاجه – دیلمان، پونل – خلخال، محورهای هراز، فیروزکوه و کرج – چالوس با بارش ‘برف’ همراه است

سرهنگ رضا سلبی با اعلام این خبر اظهار داشت: وضعیت راه‌های استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و ایلام نیز، با بارش “باران” گزارش شده و سایر محورهای مواصلاتی کشور نیز از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.

 

ایرنا نوشت:

رییس اداره راه و شهرسازی مهاباد گفت: ارتفاع برف در گردنه زمزیران واقع در محور کوهستانی مهاباد – سردشت هم اکنون به بیش از یک و نیم متر رسیده است.

جلال محمدی اظهار کرد: بارش برف که از شب چهارشنبه در این شهرستان آغاز شده هم اکنون در تمامی محورهای مواصلاتی به شدت ادامه دارد و موجب اخلال در رفت و آمد خودروها شده است.

وی گفت: ارتفاع برف در گردنه قره بلاغ در محور بوکان در جاده برهان نیز به بیش از نیم متر رسیده و به دلیل کولاک شدید موجب بروز مشکلاتی برای تردد خودروها در این محور شده است.

محمدی افزود: هم اکنون تردد در محورهای مواصلاتی این شهرستان به دلیل بارش سنگین برف و تداوم آن فقط با زنجیرچرخ میسر است.

رییس اداره راه و شهرسازی مهاباد گفت: هم اکنون ۳۰ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین کار برف روبی را در این محورها از شب گذشته انجام می دهند.

وی به رانندگانی که قصد تردد در جاده ها و گردنه های برفگیر مهاباد را دارند توصیه کرد وسایل نقلیه خود را به زنجیر چرخ و دیگر وسایل ایمنی زمستانی مجهز و با سرعت مطمئنه رانندگی کنند.

محمدی همچنین از مردم خواست به دلیل تداوم بارش ها و کاهش دید در محورهای مواصلاتی از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

ورود یک سامانه بارش زای قوی از غرب کشور به آذربایجان غربی موجب بارش برف در شهرستان مهاباد و بیشتر نقاط این استان شده است.

شهرستان مهاباد در ۱۲۵ کیلومتری جنوب ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی واقع است.

 

۴۷۴۷


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید