برداشت هزار تن گوجه فرنگی از گلخانه آنقوتلار

مدیر جهاد کشاورزی گرمی گفت: هزار تن محصول از ۱۴ سایت مجتمع گلخانه‌ای آنقوتلار استحصال شده است.

اردبیل نیوز: میر نورالدین شارعی صبح امروز در جریان بازدید از روند توسعه واحدهای جدید شهرک گلخانه‌ای آنقوتلار اظهار داشت: این شهرک در مساحت ۱۰ هکتار احداث شده و برای ۶۰ نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

وی افزود: این شهرک در ۱۴ سایت محصول گوجه فرنگی تولید می‌کند و در تلاش هستیم تا سایت‌های دیگر این شهرک را با هدف تولید محصولات صیفی توسعه دهیم.

این مسئول از انعقاد قرارداد با کشور گرجستان با هدف صادرات محصولات این شهرک خبر داد و گفت: متولیان این حوزه اغلب فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی هستند.

شارعی ادامه داد: فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی می‌توانند با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان از تسهیلات کم‌بهره‌ برای راه‌اندازی چنین مجموعه‌هایی استفاده کنند.

مدیر جهاد کشاورزی گرمی با بیان اینکه در این شهرستان زمینه و امکان توسعه بخش کشاورزی با توجه به سدهای در حال احداث وجود دارد، افزود: بخش کشاورزی به عنوان اولویت توسعه استان و منطقه ظرفیت جدیدی را در بهره‌مندی فعالان این بخش از تسهیلات با نرخ سود کمتر فراهم آورده و امیدواریم در این زمینه بتوانیم به اهداف مورد نظر خود دست پیدا کنیم.

مدیر مجتمع گلخانه‌ای آنقوتلار نیز اظهار داشت: این مجتمع در سطح ۱۰ هکتار با همکاری سازمان جهاد کشاورزی در ۵۰ هزار و ۴۲۰ متر مربع احداث شده است.

علی سرداری هدف از احداث این واحد را رونق بخشیدن به توسعه بخش کشاورزی اعلام کرد و افزود: از دی‌ماه سال گذشته فعالیت این واحد به صورت منسجم آغاز شده است.

وی گفت: در سال گذشته ۴۰۰ تن محصول خیار این واحد به صورت کیفی روانه بازار شده است.

سرداری اضافه کرد: با راه‌اندازی چهار سالن دیگر برای ۲۰ نفر فرصت اشتغال فراهم می‌شود.

وی افزود: این واحد محصولات مازاد بر نیاز داخلی را نیز بر اساس قرارداد منعقد شده روانه کشور گرجستان می‌‌کند.

*فعالیت ۲۳ واحد گلخانه‌ای در سطح استان اردبیل

به گزارش فارس، مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل نیز در این بازدید اظهار داشت: ۲۳ واحد گلخانه‌ای در سطح استان دایر است که دو واحد آن به صورت مجتمع اداره می‌شود و جمعاً ۱۲۱ نفر اشتغال در این واحدهای گلخانه‌ای را شاهد هستیم.

محرم عدلی میزان مصرف آب در این واحدها را بهینه اعلام کرد و افزود: در تمام فصول از این واحدها محصول برداشت می‌شود.

وی ادامه داد: چون نیاز بشر به استفاده از محصول تازه‌خوری روز به روز در حال افزایش است این واحدها نیز در حال توسعه هستند.

عدلی اظهار داشت: متقاضیان می‌توانند برای احداث گلخانه به سازمان جهاد کشاورزی یا نظام مهندسی مراجعه کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید