برخی رسانه‌ها با دانشگاه آزاد برخورد جناحی و تخریبی دارند / خاطره جدید رفسنجانی از امام


به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار جمعی از مسؤولین و پژوهشگران مرکز تحقیقات مکاترونیک دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، با تشکر از دانشجویان و مسوولان این واحد، به تاریخچه تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی در ایران پرداخت و گفت: اوایل انقلاب می‌دیدیم که صف کنکور طولانی و امکانات کمّی دانشگاه‌های دولتی محدود است.


آیت الله هاشمی رفسنجانی با یادآوری اثرات منفی عدم موفقیت جوانان برای ورود به دانشگاه در خانواده‌ها گفت: خانواده‌ها و جوانان، دانشگاه را یک آرزوی غیرقابل تحقق می‌دانستند و وظیفه نظام اسلامی بود که شادابی علمی و دانشگاهی را در جامعه و خانواده‌ها زنده کند.


رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با ارائه تحلیلی از فضای انقلابی سال‌های اوّل و مخالفت با بخش خصوصی گفت: متقاضیان تحصیلات دانشگاهی در زمانی که شورای انقلاب فرهنگی دانشگاهها را تعطیل کرده بود، بیشتر شدند و این اوضاع باعث نگرانی مضاعف مسؤولان نظام بود.


وی در ادامه با تاکید بر وجود امکانات نسبی فضاهای آموزشی و استاد و علاقه خانواده‌ها به تحصیلات عالیه فرزندان خود،گفت: خدمت امام(ره) رسیدم و اوضاع را توضیح دادم و ایشان بدون هیچ درنگی که انگار منتظر این پیشنهاد بودند، گفتند: شروع کنید که حتماً مردم و خداوند کمک می‌کنند.


آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود: آن دانشگاه امروز بزرگترین دانشگاه حضوری جهان است که انقلاب و نظام اسلامی به آن می‌بالد.


رئیس هیأت امنای دانشگاه آزاد با اشاره به کمک‌های مردمی در شهرهای مختلف برای تأسیس واحدهای فراوان این دانشگاه در سراسر کشور گفت: پس از ارتقاء کمی، اکنون باید به ارتقای کیفی بپردازیم که کار پژوهشی و تحقیقاتی و پرداختن به تحصیلات تکمیلی در سیاست‌های اعضای هیأت مؤسس و هیأت امنا قرار گرفته است.


وی گسترش دانشگاه آزاد در سراسر کشور را پرخیر و برکت دانست و گفت: در مقطعی برای رقابت با این دانشگاه، به دانشگاه پیام نور بیش از حد توجه شد که البته رقابت علمی همیشه خوب بوده و خواهد بود.


آیت الله هاشمی رفسنجانی با انتقاد از نگاه منفی برخی رسانه‌ها به دانشگاه آزاد اسلامی گفت: متأسفانه اینگونه رسانه‌ها، منافع ملی را در نظر نمی‌گیرند و با چنین سرمایه‌ای برخوردهای جناحی و تخریبی دارند.


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، ایران را سرشار از سرمایه انسانی در دانشگاه دانست و گفت: تا جایی که از من ساخته باشد، برای ارتقای علمی جوانان ایران اسلامی کمک خواهم کرد.


در آغاز این دیدار موسی خانی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین و محمد ذاکری ، پژوهشگر نخبه مرکز تحقیقات مکاترونیک این واحد دانشگاه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌ها، به بیان دغدغه‌های پژوهشگران برای توجه بیشتر مسؤولین و جلوگیری از فرار مغزها پرداختند.


همچنین برگزیدگان تیم های مختلف لوح تقدیر خویش را از دست رئیس هیأت مؤسس و رئیس هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی دریافت کردند.


قبل از این دیدار، آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در مراسمی با حضور دانشجویان و مسؤولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین، از خودروی خورشیدی هاوین (۲) و موتور سیکلت الکتریکی پاراکس رونمایی کرد.


در مراسم رونمایی از خودروی خورشیدی هاوین (۲) آقای حسن بهرامی، سرپرست تیم دانشجویی گفت: طراحی این خودرو از سال ۱۳۹۱ با حضور ۱۸ دانشجو آغاز شد و ساخت آن نیز ۱۱ ماه طول کشید.»


وی افزود: این خودرو با حداکثر ۱۶۰ کلیومتر بر ساعت و ذخیره ۶ ساعت کاری قابل رقابت با دانشگاههای برتر دنیا مثل میشیگان و MITمی‌باشد.


بهرامی گفت: این خودرو در مسابقات آمریکا که سال ۲۰۱۴ برگزار می‌شود، شرکت می‌کند.


حسین زیارتی، سرپرست تیم موتورسیکلت الکتریکی پاراکس نیز گفت: این موتور که برای کلاس RACEطراحی و ساخته شده ویژگی منحصر به فردی دارد.


وی گفت: بدنه آن که با یک تیم ۱۲ نفره دانشجوی طراحی و ساخته شده ، کاملاً آئرودینامیک بوده و با فرمان‌پذیری بالا، ۱۸۴ کیلومتر سرعت دارد و در صورت شارژ کامل که ۴۵ دقیقه طول می‌کشد، ۲۰۰ کیلومتر را طی می‌نماید که در چهارمین دوره مسابقات ملی طراحی ماشین موفق و به کسب مقام نخست کشوری در مرحله ی طراحی و ساخت موتور سیکلت الکتریکی گردید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید