خانه اخبار روز اخبار شهرستان ها برای راه اندازی گمرک و بازارچه مرزی در کاروانسرای قانلوبلاغ مشگین شهر تلاش می شود

برای راه اندازی گمرک و بازارچه مرزی در کاروانسرای قانلوبلاغ مشگین شهر تلاش می شود

۰
برای راه اندازی گمرک و بازارچه مرزی در کاروانسرای قانلوبلاغ مشگین شهر تلاش می شود

نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: در صورت توافق نهایی طرف آذری بازارچه مرزی و گمرک در محل فعلی کاروانسرای قانلو بولاغ در این شهرستان ایجاد می شود.

به گزارش باشگاه خبرنگارا/ یونس اسدی افزود: مقدمات این کار در سفر هیات ایرانی به جمهوری آذربایجان فراهم شده و توافق اولیه با وزیر امور خارجه آن کشور انجام شده است.

وی گفت: مناطق آت توتان و علی کران بخش ارشق نیز به عنوان اولویت های بعدی در نظر گرفته شده است.

بنای اولیه کاروانسرای قانلو بولاغ که در روستایی به همین نام و در بخش ارشق شهرستان مشگین شهر واقع شده مربوط به عهد صفوی است.

این کاروانسرا که در نقطه صفر مرزی ایران با کشور جمهوری آذربایجان قرار گرفته در زمینی به مساحت دو هزار متر مربع احداث شده و تا یک قرن پیش کاملا قابل استفاده بوده است.

در ساخت کاروانسرای قانلو بولاغ از مصالح آجر و سنگ استفاده شده و بازسازی این بنای تاریخی از دو سال پیش توسط اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آغاز شده است.

مطلب قبلی هر ۲۰ روز یک نفر به خیرین مدرسه‌ساز اردبیل افزوده می‌شود
مطلب بعدی مقایسه وایمکس مبین نت با ایرانسل
Avatar
انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در مجله اینترنتی ملکانه لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. ما در ملکانه به هوش و ذکاوت مخاطبانمان باور داشته و با رعایت بی طرفی در پوشش و انتقال خبر به آنها، امکان تفسیرخبرها را مطابق با خواستشان فراهم می سازیم. همچنین ما به تمام نظرات کاربران احترام می گزاریم و از شما بابت وقتی که صرف نوشتن نظر می نمایید سپاسگذاریم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید