برای تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کلیک کنید/ شرایط پذیرش

از ساعت ۱۶ امروز دوشنبه ۶ آبان ۹۲، تکمیل ظرفیت کنکور سراسری سال ۹۲ شروع شده است.برای تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کلیک کنید به همراه شرایط پذیرش…

بنا به اعلام سازمان سنجش، برخی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، پس از اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری سال ۹۲ علاوه بر ظرفیت‌های‌ مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره ۲)، برای پذیرش دانشجو اعلام ظرفیت کرده یا متقاضی تکمیل ظرفیت بعضی از رشته های خود شده اند، بنابراین تمام داوطلبان حاضر در جلسه آزمون با نمره کل بیشتر از یک (با توجه به کارنامه نتایج علمی اولیه) می توانند بر اساس ضوابط و شرایط مندرج در این اطلاعیه و دفترچه‌های راهنمای شماره ۱ و ۲ و سایر اطلاعیه‌های مربوط، از ساعت ۱۶ امروز تا ۱۲ آبان به سایت اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و ضمن اطلاع از کد رشته‌های مربوط و پس از پرداخت وجه مربوط به تکمیل ظرفیت مبلغ ۳۵۰۰ تومان از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی، نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حداکثر ۱۰ کد رشته) به روش اینترنتی، اقدام کنند.

به گفته حسین توکلی، مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در تکمیل ظرفیت کنکور ۹۲، بیش از ۱۰ هزار نفر پذیرش می شوند. او در این باره به فارس گفت: از تعداد ۱۰ هزار و ۴۵۵ ظرفیت در نظر گرفته شده ۴ هزار و ۵۲۶ نفر برای ۲۵۷ کد رشته محل در دانشگاه فرهنگیان (تربیت معلم سابق)، ۴ هزار و ۲۳ نفر از ۱۵۱ کد رشته محل برای دوره‌های روزانه و ۱۹۰۶ نفر برای ۱۰۲ کد رشته محل در دوره شبانه پذیرفته می‌شوند.

سازمان سنجش همچنین اعلام کرد آن دسته از داوطلبانی که در یکی از رشته‌های تحصیلی متمرکز آزمون سراسری سال ۱۳۹۲ پذیرفته شده‌اند، با رعایت ضوابط مربوط و در نظر گرفتن تبصره‌های ذیل می‌توانند متقاضی شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی مندرج در اطلاعیه مذکور شوند.

در صورت قبولی نهایی این دسته از داوطلبان در این گزینش، قبولی قبلی آنان لغو شده و چنانچه داوطلبان متقاضی، در دوره‌های روزانه مندرج در این اطلاعیه پذیرفته شوند ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال بعد (۱۳۹۳) را نخواهند داشت.

بنابراین به پذیرفته‌شدگان تأکید می‌شود در تکمیل فرم تقاضانامه شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی دقت کافی مبذول دارند، در غیر این صورت هیچگونه اعتراضی قابل قبول نخواهد بود.

در صورت قبولی نهایی این دسته از داوطلبان در این گزینش، با آنان همانند دانشجوی انتقالی رفتار خواهد شد.

پذیرفته‌شدگان متمرکز آزمون سراسری در هر یک از کد رشته‌های تحصیلی بورسیه و یا شرایط خاص که به دستگاه‌های اجرایی تعهد خدمت دارند همچنین پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی دانشگاههای فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی و رشته‌های تحصیلی ویژه فرهنگیان دیپلمه رسمی و یا پیمانی شاغل در وزارت آموزش و پرورش مجاز به ثبت‌نام و شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی مندرج در اطلاعیه مذکور نیستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛  داوطلبان هر یک از گروه‌های آزمایشی ضرورت دارد در انتخاب رشته‌های تحصیلی مورد علاقه، به شرایط و ضوابط هر یک از رشته‌های انتخابی مندرج در اطلاعیه همچنین شرایط و ضوابط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی مربوط که در دفترچه‌های راهنمای شماره ۱ و ۲ آزمون سراسری سال ۱۳۹۲ و سایر اطلاعیه‌های مربوط درج شده است، توجه کنند.

نیمسال پذیرش دانشجو در هر یک از کد رشته محل‌های مندرج در اطلاعیه مربوط براساس امکانات و نظر دانشگاه یا مؤسسه محل قبولی، خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید