6.2 C
Tehran
سه شنبه، ۲۱ بهمن ۱۳۹۹
خانه اخبار ورزشی برانکو ایوانکوویچ: بوسنی می تواند ایران را شکست بدهد/ ایران دیگر سوپراستارهایی...

برانکو ایوانکوویچ: بوسنی می تواند ایران را شکست بدهد/ ایران دیگر سوپراستارهایی مثل دایی و کریمی ندارد/ بوسنی نباید فراموش کند ایران کی روش را دارد

ایوانکوویچ معتقد است نقطه ضعف اصلی ایران در جام جهانی، نداشتن ستاره های بزرگی مانند دایی و کریمی است.

سایت گل- برانکو ایوانکوویچ، سرمربی سابق تیم ملی ایران، معتقد است که در دیدار ایران مقابل بوسنی در جام جهانی، بوسنی شانس بیشتری برای پیروزی دارد اما به بوسنیایی ها هشدار داد که نباید ایران را دست کم بگیرند.

گروه بندی رقابت های جام جهانی جمعه گذشته برگزار شد و تیم ملی ایران با آرژانتین، نیجریه و بوسنی هم گروه شد.

ایوانکوویچ معتقد است نقطه ضعف اصلی ایران در جام جهانی، نداشتن ستاره های بزرگی مانند دایی و کریمی است.

او در گفتگو با پورتال کلیکس گفت:” فکر می کنم هر سه تیم بوسنی، ایران و نیجریه شانس صعود دارند. ایرانی ها از اینکه به جام جهانی راه پیدا کرده اند، خیلی خوشحالند. البته فکر می کنم آنها در حال حاضر سوپراستاری مانند علی دایی، علی کریمی، مهدی مهدوی کیا، وحید هاشمیان یا فریدون زندی ندارند.

آنها بازیکنانی ندارند که تجربه بازی در لیگ های پرفشار اروپایی را داشته باشد. فکر نمی کنم که ایران تیمی در سطح بوسنی و هرزگووین باشد و در دیدار رودرروی دو تیم، بوسنی شانس بیشتری برای پیروزی دارد.

بوسنی بازیکنان بسیار باتجربه ای دارد که در بازی های بسیار بزرگی به میدان رفته اند و در لیگ های مختلفی به قهرمانی رسیده اند. البته اولین چیزی که آنها باید از آن پرهیز کنند، غرور است. وقتی هدفی دارید، تنها باید به آن فکر کنید.

بوسنی نباید فراموش کند که ایران کارلوس کی روش را دارد؛ مربی ای که در رئال مادرید، منچستریونایتد و تیم ملی پرتغال کار کرده است. ایرانی ها به تیم ملی شان بسیار علاقه مند هستند؛ مانند مردم بوسنی و این می تواند روی بازیکنان و سرمربی فشاری ایجاد کند. ایران تیم منسجمی است اما ستاره هایی مانند ایبسویچ، ژکو و پیانیچ ندارد. ایران اگر در دیدار اول مقابل نیجریه نتیجه نگیرد، امیدهایش خیلی کاهش پیدا می کند. ایرانی های علاقه بی حد و حصری به فوتبال دارند. آنها تهاجمی بازی می کنند و می توانند در یک بازی، فراز و نشیب زیادی داشته باشند.”

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید