بخش خصوصی و سرمایه گذاران اردبیل در ساخت کتابخانه مشارکت کنند


به گزارش خبرنگار مهر، صادق فرهمندامین عصر سه شنبه در دیدار مدیران و سرمایه گذاران کارخانه ذوب آهن از کتابخانه مرکزی اردبیل افزود: سرمایه گذاران استان می توانند در این خصوص به صورت فعال در جشنواره خیرین کتابخانه ساز استان مشارکت کنند.


وی با ابراز خرسندی از نگاه مثبت سرمایه گذاران و صنعتگران استان به فرهنگ کتابخوانی، حضور مدیران بخش خصوصی در جمع انجمن خیرین کتابخانه ساز را مایه امیدواری و در راستای فعال تر شدن کتابخانه سازی در استان دانست.


مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کتابخوانی و مطالعه را اساس ارتقاء سطح فرهنگ عمومی دانست و تصریح کرد: بی شک ارتقاء فرهنگ عمومی، در اصلاح نگاه ها به سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی که مشکل فعلی اقتصاد استان است، تاثیر بسزایی خواهد داشت.


مدیرعامل ذوب آهن اردبیل نیز در این دیدار سرمایه گذاری در حوزه فرهنگ را از مهمترین نیازهای استان برشمرد و ادامه داد: برای توسعه فرهنگی استان، باید سرمایه گذاران و بخش خصوصی در قالب خیرین کتابخانه ساز به میدان بیایند.


تقی بهرامی با بیان اینکه توسعه فرهنگی، عامل توسعه اقتصادی هر اجتماعی است، تصریح کرد: میزان مطالعه در جوامع پیشرفته نشان می دهد که آنها برای داشتن اقتصاد پیشرو، سرمایه گذاری های زیادی را در حوزه فرهنگ انجام داده اند.


وی با تاکید بر لزوم مشارکت خیرین در طرحهای کتابخانه سازی متذکر شد: کتابخانه، مامن اندیشمندان و رکن فرهنگی هر جامعه ای است و مشارکت بخش خصوصی در جشنواره خیرین کتابخانه ساز استان وظیفه همه تولیدگرانی است که دغدغه فرهنگ دارند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید