بخش ترانزیت در گمرک تمرچین تعطیل شد


به گزارش خبرنگار مهر، اروج مجاهدی ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد: به علت بارش برف سنگین و کولاک تا اطلاع ثانوی تردد کامیونهای ترانزیتی در محور پیرانشهر به تمرچین ممنوع و بخش ترانزیت کمرگ پیرانشهر تعطیل است.


وی ادامه داد: بخش مسافری این گمرک باز و امکان تردد در محور پیرانشهر – تمرچین با زنجیر چرخ وجود دارد.


مجاهدی افزود: از مجموع ۱۴۴ روستای پیرانشهر که به علت بارش برف راه آنها مسدود بود راه ۱۰۰ روستا بازگشایی شده است و بازگشایی ۴۴ روستای دیگر با تلاش راهداران و امدادگران ادامه دارد.


وی یادآور شد: تلاش شبانه روزی راهداران محور تمرچین- پیرانشهر و ۶۰ روستا در بخش مرکزی و بخش لاجان بازگشایی شد و تلاش برای باز کردن ۷۴ روستای دیگر همچنان ادامه دارد.


نجات ۱۲۰ مسافر در مرز تمرچین از برف       


فرماندار پیرانشهر اعلام کرد: همچنین در پی بارش برف سنگین و کولاک شدید ۱۲۰ مسافر در مرز تمرچین به علت مسدود شدن راه ارتباطی با پیرانشهر گرفتار شده که با امداد رسانی جمعیت هلال احمر این شهرستان و تیپ ۱۶۴ تکاور نجات یافته و در مکان مناسب اسکان داده شدند.


مرز تمرچین در ۱۲ کیلومتری جنوب غربی این شهرستان واقع شده و هم اکنون برف سنگین بیش از یک متر زمین را پوشانده است.


بر اساس اعلام پلیس راه آذربایجان غربی هم اکنون تمام محورهای ارتباطی آذربایجان غربی یخبندان بوده و در محورهای مهاباد – میاندوآب،مهاباد – بوکان، مهاباد –سردشت، میاندوآب – شاهین دژ، پیرانشهر _ نقده و نقده به ارومیه بارش برف جریان دارد.


بر اساس اعلام این مرکز  تنها محور تکاب – ایرانخواه به علت بارش سنگین برف،کولاک و یخبندان مسدود است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید