بازیکنان جدید تیم‌های لیگ برتری کدامند؟

نیم فصل دوم لیگ بر‌تر فوتبال سه‌شنبه و چهارشنبه با انجام ۹ دیدار آغاز می‌شود. فرصت نقل و انتقالات نیم فصل لیگ بر‌تر فوتبال در حالی به پایان رسید که تیم‌های استقلال با هفت بازیکن، پیکان با شش، نفت آبادان با هفت و ذوب‌آهن با هفت بازیکن حضور فعالی در بازار خرید و فروش بازیکنان داشتند و تیم‌های فجرسپاسی و پرسپولیس به ترتیب ۹ و ۸ بازیکن خود را در این مدت از دست دادند.

مهلت نقل و انتقالات نیم فصل فوتبال ایران، روز شنبه رسما به پایان رسید. همان گونه که پیش‌بینی می‌شد، با توجه به تغییر برخی از قوانین مربوط به جابجایی بازیکنان بین باشگاه‌ها، نسبت به سال‌های گذشته، رفت‌و‌آمدها و داد و ستدهای بیشتری میان تیم‌های گوناگون انجام گرفت.

در میان بازیکنانی که در لیست مازاد برخی تیم‌ها قرار گرفتند و بناچار به تیم‌های دیگری رفتند، نام بازیکنان شاخصی هم به چشم می‌خورد. آن‌ها بی‌تردید با لباس تیم جدید خود از انگیزه بالایی برای انتقام گرفتن از تیم‌های سابقشان برخوردارند؛ آنچه می‌تواند بر جذابیت مسابقات نیم فصل دوم بیفزاید، در میان تیم‌های لیگ برتری استقلال بیشترین جابجایی را داشته و می‌توان گفت با چهره‌ای نسبتا جدید، نیم فصل دوم را آغاز خواهد کرد.

بنا بر این گزارش، با توجه به آغاز نیم فصل دوم لیگ بر‌تر هواداران همه تیمهای لیگ برتری دوست دارند با بازیکنان جدید خود آشنا شوند.

نام‌ بازیکنان ورودی و خروجی هجده تیم لیگ برتری تا صبح یکشنبه به شرح زیر است. به احتمال زیاد تا یکی، دو روز آینده، بازیکنانی به تیم فولاد و چند تیم دیگر افزوده خواهند شد.

استقلال

ورودی: عباس محمدرضایی، ایمان موسوی، حسن اشجاری، فرهاد مجیدی، فرزاد حاتمی، ویسنته آرزه، حجت چهارمحالی
خروجی:امین منوچهری، میثم حسینی، لیام ردی، رودریگو توزی، میلاد میداودی، جانوآریو، محمد انصاری، فریدون زندی

پرسپولیس

ورودی: عادل کلاه کج، رضا حقیقی، رضا محمدی، مارکو پروویچ
خروجی: سامان آقازمانی، جواد کاظمیان، حمیدرضا علی عسگر، سعید قدمی، افشین اسماعیل‌زاده، مهرزاد معدنچی، ایمون زاید و شهاب گردان

سپاهان

ورودی:میلان سوشیک، شهاب گردان، محمد محمودوند و احسان حاج صفی
خروجی: میلاد زنیدپور، عادل کلاه کج، حسن اشجاری، هادی تامینی، رضا محمدی

تراکتورسازی

ورودی: جواد کاظمیان، جاناتان، گردانی
خروجی: فرزاد حاتمی، احسان حاج صفی

فولاد خوزستان

ورودی: ـ
خروجی: حکیم نصاری (به صورت قرضی به پیکان) امیر شرفی و یونسکو

ملوان انزلی

ورودی: هادی تامینی، زولاکفسکی، آرش قلی زاد، سعید حلافی
خروجی: امیر حاج محمدی، هادی عزیزی، مهران جعفری، علی جراح کار

راه آهن

ورودی: سامان آقازمانی، حمید علی عسکر، ایگور کاسترو
خروجی: ایمان رزاقی راد، حسین کعبی، علی امیری

سایپا

ورودی: بابک لطیفی
خروجی: منصور تنهایی

به گفته بهادری، مدیر روابط عمومی هیأت فوتبال استان البرز، محسن یوسفی بازیکن سایپا به خاطر عدم ثبت رضایت‌نامه‌اش در هیأت فوتبال کرج تا پایان مهلت نقل و انتقالات نمی‌تواند از سایپا جدا شود. این در حالی است که نام یوسفی در هیأت فوتبال استان تهران و برای نفت تهران ثبت شده است.

فجر سپاسی

ورودی: محمد انصاری، مسلم فیروزآبادی، حسین فاضلی، محمد فرامرزی، حسین کاظمی
خروجی:رضا حقیقی، عباس محمدرضایی، بابک لطیفی، دیگو ماکسیمو، رضا جلالی، حسین خسروی، هادی دغاغله، علی مولایی، علیرضا لطیفی

مس کرمان

ورودی: منصور تنهایی
خروجی: حسین کاظمی

نفت تهران

ورودی: امین منوچهری، میثم حسینی، محمد منصوری
خروجی: ایمان موسوی، سامان نریمان، وفا هخامنش، حسین بابایِی، مصطفی مهدوی، علی واقف

داماش گیلان

ورودی: داسیلوا، ابوذر رحیمی و مسعود حسن‌زاده
خروجی: مهدی کیانی، حسین کوشکی، مسعود زارعی، سعید مرتضوی و اصغر نصیری

صبای قم

ورودی: میثم خسروی، سهراب بختیاری‌زاده، ایمان رزاقی راد
خروجی: محسن خلیلی، محمد آرام طبع

پیکان

ورودی: حسین آشنا، میلاد زنیدپور، ماکسیمو، داوود حقی، کیوان وحدانی، حکیم نصاری
خروجی: صادق گشنی، مصطفی عاقلی، محمد گرجی‌زاده، روح الله سلطانی، نادر احمدی، علی اکبر فرهنگ

آلومینیوم

ورودی: مجتبی زارعی، میلاد میداودی، مهرداد آوخ
خروجی: –

ذوب آهن

ورودی: محمد محمدی پناه، محمد برجلو، گئورک گاسپاروف، احسان پهلوان، علیرضا محمد، علی محسن‌زاده و محسن بیاتی نیا
خروجی: دارکو بوژوویچ، ابراهیم محمدی، هوگو ماچادو، احمد محمدپور، میلاد می‌رترابی، مجتبی بابک، حمید پروار، استویچکوف

قرارداد «اسماعیل فوفانو» به خاطر صادرنشدن ITC این بازیکن هنوز به ثبت نرسیده و قرار است در روزهای بعد این اتفاق رخ بدهد.

نفت آبادان

ورودی: هوگو ماچادو، سیامک سرلک، حسین کعبی، هادی رمضانی، علی عساکره، مهدی کیانی و محمد برهی
خروجی: مارکو شیمیچ، مصطفی صبری، سعید حلافی، ابوذر رحیمی، دیگو ملو

گهر دورود

ورودی: حامد پورعمران، امید سینگ، یزدان عباسیان، داود وکوک و ابوالفضل موسی‌پور
خروجی: مجتبی زارعی، علیرضا محمد، هادی رکابی و سیامک سرلک.

در این میان حضور دوباره گردان در اصفهان و این بار در ترکیب دیگر تیم اصفهانی یعنی سپاهان، حساسیت دربی این استان را دوچندان خواهد کرد.

نقل و انتقالات زمستانی در حالی بسته شد که تنها وحید طالب‌لو بدون تیم ماند؛ افزون بر این که عمادرضا نیز که صحبت حضورش در استقلال به گوش می‌رسید از این امر بازماند.

کارآمدترین بازیکنان لیگ در نیم‌فصل نخست

کیفیت فنی نیم‌فصل نخست لیگ دوازدهم به هیچ وجه اهالی فوتبال ایران را راضی نکرد. بازیکنان صاحب نام اصلا انتظارات را برآورده نکردند و همین موجب شد که در نیم فصل شاهد تغییر و تحولات زیادی باشیم.

به نظر بیشتر کار‌شناسان کارکرد ضعیف و ناامیدکننده بازیکنان سطح اول فوتبال ایران در افت فنی لیگ بر‌تر بیشترین تأثیر را داشته است. خروجی این لیگ هم تیم‌ ملی کارلوس کی‌روش بوده که حالا شانسش برای راهیابی به جام‌جهانی به کمترین رسیده است.

در میان بازیکنان، محمدرضا خلعتبری که فصل گذشته در لیگ‌های قطر و امارات فوتبال بازی کرد، برای لیگ دوازدهم با پیشنهادهای بسیاری روبه‌رو شد. او پس از این که با سرخابی‌های پایتخت به توافق نرسید، راهی اصفهان شد و با قراردادی نجومی به سپاهان پیوست. این مهاجم ملی‌پوش که قرار بود برای سپاهان گل بزند، در دوازده هفته ابتدایی حتی یک گل هم به ثمر نرساند و تنها برای هم‌تیمی‌هایش گل ساخت. او در هفته‌های پایانی پنج گل زد و جالب این که توانست عنوان کارآمدترین بازیکن نیم‌فصل را در اختیار بگیرد. خلعتبری برای رسیدن به این عنوان، رقابت نزدیکی با آقای گل نیم‌فصل نخست داشت اما در ‌‌نهایت با اختلاف یک امتیاز او را شکست داد. مهاجم ملی‌پوش سپاهان با هشت پاس گل و پنج گل کارآمدترین بازیکن نیم‌فصل شد.

محمدرضا خلعتبری و سیدجلال رافخایی در پایان نیم‌فصل نخست، عنوان مؤثر‌ترین بازیکنان لیگ را در اختیار گرفتند. این دو بازیکن در حالی صاحب این عنوان شدند که در خط حمله برای تیم‌های سپاهان و ملوان بازی می‌کردند. پس از این، دو بازیکن بهادر عبدی و بختیار رحمانی با ده امتیاز، مؤثر‌ترین بازیکنان لیگ بودند تا صاحب عنوان مؤثر‌ترین هافبک‌های لیگ شوند.

سوسیانو پریرا مندز هم در پایان نیم‌فصل نخست، عنوان مؤثر‌ترین خارجی لیگ را از آن خود کرد. این بازیکن برزیلی وضعیتی مشابه خلعتبری داشت. در هفته‌های آغازین لیگ دوازدهم این بازیکن نیمکت‌نشین بود و رفته رفته توانایی‌هایش را به رخ کشید. پریرا مندز با شش گل زده و دو پاس گل، موثر‌ترین خارجی لیگ شد. جواهیر سوکای و فلاویو لوپز هم از دیگر خارجی‌های موثر نیم‌فصل اول بودند. سوکای در حالی به جمع برترین‌ها رسیده که مهاجم ذخیره سپاهان بود و اغلب در نیمه‌های دوم به میدان می‌رفت.

استقلال و پرسپولیس هم در جدول موثرترین‌ها یک نماینده داشتند و جالب اینکه امتیاز این بازیکنان با هم مساوی بود. آرش برهانی از استقلال و مهدی مهدوی‌کیا از پرسپولیس با هفت امتیاز در جدول موثرترین‌ها جایگاه هشتم را به خود اختصاص دادند. این در حالی است که استقلالی‌ها در نیم‌فصل نخست جزو مدعیان بودند و در مقابل قرمز‌ها وضعیت چندان جالبی نداشتند و رتبه دوازدهم را در اختیار گرفتند.

حضور علیرضا جهانبخش جوان هم در فهرست موثرترین‌ها در نوع خود جالب است. او در حالی جایگاه پنجم را در اختیار گرفته که در مقطعی از نیم‌فصل به اردوی جوانان رفت و در ترکیب داماش غایب بود. در فصل نقل و انتقالات لیگ دوازدهم جهانبخش به همراه اسماعیل‌زاده مورد نظر پرسپولیس بود؛ اما راهی این تیم نشد و حالا از این بابت باید خوشحال باشد. اسماعیل‌زاده در پایان نیم‌فصل در فهرست مازاد پرسپولیس قرار گرفت.

صنعت نفت آبادان در فهرست موثرترین‌های نیم‌فصل نخست دو نماینده دارد و این در حالی است که نفتی‌ها یکی از گزینه‌های سقوط به شمار می‌آیند. رسول نویدکیا هم امسال جای برادرش را در فهرست موثرترین‌ها گرفته است.

تابناک

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید