بازرسان مخفی در سینماها، مچ متخلفان را می گیرند!

گروه سینمای ایران-بهاره گل پرور: این روزها آمار فروش ویدیو ها تبدیل به متر و معیاری برای ارزیابی ویدیو ها شده است تا حدی که برخی از صاحبان ویدیو ها که سرگروه دارند در تلاش می کنند در همان چند هفته ای که ویدیو را روی پرده سینماها دارند، کف فروش ویدیو را به هر طریقی حفظ کنند. تا حدی که شاهد اتفاقات عجیب و غریبی هستیم. از نمونه این کارها خریداری بلیت توسط عوامل، تهیه کننده و دفاتر پخش یک ویدیو است. موردی که برخی از اعضای شورای صنفی نمایش و شورای عالی تهیه کنندگان اعتقاد دارند که بسیار کم و نادر بوده است. به هر حال یکی از موضوعاتی بوده است که در جلسه اخیر شورای عالی تهیه کنندگان مطرح شده و در مورد آن بحث و گفت و گو کرده اند. در همین راستا برخی از اعضای شورای عالی تهیه کنندگان می گویند که در این مواقع شورا بازرسانی را به سینماها می فرستد و ویدیو هایی که هفته های پایانی اکران خود را می گذرانند را رصد می کنند و اگر موردی باشد حتما گزارش تخلف می کنند. اما به نظر می رسد تخلفاتی از این دست که از لحاظ اخلاقی و حرفه ای پسندیده نیست، مستلزم رسیدگی و پیگیری بیشتر شورای صنفی نمایش باشد تا تهیه کنندگان حقوق همکاران و هم صنف های خود را بیشتررعایت کنند و در حق اکران هیچ اثری اجحاف نشود.
***
غلامرضا موسوی:
تخلفات در بلیت فروشی بسیار نادر است

غلامرضا موسوی، عضو شورای صنفی نمایش و عضو شورای عالی تهیه کنندگان معتقد است تخلفاتی از این دست بسیار کم و نادر هستند و شاید بتوان گفت این اتفاق در سال برای ۳ یا ۴ ویدیو افتاده باشد.
غلامرضا موسوی در این خصوص به بانی ویدیو گفت: متاسفانه گاهی این اتفاق از طرف برخی صاحبان ویدیو ها می افتد و ساده ترین راه در جهت جلوگیری از آن، کنترل تعداد تماشاگر و بلیت فروخته شده هر سانس است. یعنی کافیست بازرسان در سالن حضور داشته باشند و تعداد تماشاگر و بلیت های خریداری شده را مقایسه کنند معمولا نتیجه مشخص می شود.
وی افزود: البته این اتفاق بسیار نادر است. خیلی کم و استثنایی اتفاق افتاده، ولی به هر حال امکان دارد پیش بیاید. فکر می کنم جمعا سه یا چهار ویدیو در سال بیشتر نداشتیم که به این صورت تخلف شده باشد و بسیار نادر بوده است. چرا که این تخلفات به شدت بارز است و موضوع پیچیده ای نیست. کافیست تعداد تماشاگران هر سانس را کنترل کنید و با تعداد بلیت فروخته شده مقایسه کنید. شورای صنفی نمایش در این مواردی هم که پیش آمده برخورد کرده است.
این تهیه کننده در مورد اینکه آمار نادرست تا چه حد می تواند روی اسناد سینمایی تاثیر منفی بگذارد، عنوان کرد: این آمار تفاوت چندانی ندارد. در بسیاری از موارد تفاوت ۳۰ الی ۵۰ بلیت است و رقم چشمگیری نیست. چون فقط هم در ویدیو های سرگروه پیش می آید، در جمع فروش ها تغییر چندانی ایجاد نمی کند. ضمنا این اتفاق استثنایی است. با برخوردهایی هم که می شود دیگر شاهد این تخلفات نخواهیم بود.
***
محمد قاصد اشرفی:
خرید بلیت برای حفظ کف فروش اجحاف در حق بقیه است

محمد قاصد اشرفی، رئیس انجمن سینماداران اعتقاد دارد خریداری بلیت به قصد حفظ کف فروش ویدیو ها به ضرر ویدیو های بعدی که قرار است جایگزین شوند است.
قاصد اشرفی در خصوص این موضوع به بانی ویدیو گفت: به نظرم نه می توان صریحا گفت این اتفاق می افتد و نه می توان منکر آن شد. در هر صورت یک سری افراد هستند که به کارشان پایبند نیستند. مسلما حفظ کف فروش از طریق خرید بلیت حق یک ویدیو نیست، چون ویدیو بعدی که می خواهد جایگزین شود آسیب می بیند و در حق او اجحاف می شود. مسائل ویدیو ها زنجیره وار به هم مرتبط هستند.
وی افزود: به نظرم کارشناسان صنوف باید برای این امر راهکاری پیدا کنند تا کسی نتواند این تخلف را انجام دهد. در حال حاضر سیستم خرید بلیت به صورت مکانیزه است و تعداد بلیت هایی که خریداری می شود توسط مدیران سالن کنترل می شود. ما می بینیم فروش ویدیوی بالا رفته؛البته اگر مشتری در سالن حضور یافته باشد حساسیتی روی آن نداریم، ولی زمانی مدیران سالن به این قضیه واکنش نشان می دهند که مثلا فروش بلیت ۱۰۰ نفر بوده باشد و در سالن ۸۰ نفر حضور یابند، یا ۱۵ نفر نیامده باشند.
مدیر سینما ماندانا با بیان اینکه این کار از نظر اخلاقی کار پسندیده ای نیست ادامه داد: این کار دخل و تصرف در حقوق صاحبان ویدیو های بعدی است چرا که ممکن است موقعیت آنها هم با ادامه فروش ویدیو به خطر بیفتد. فکر می کنم واقعا این موضوع در شورای صنفی قابل بحث است. البته نظارت هم می شود، اگر کسی تخلف کند تخلفش محرز است و ما مطلع می شویم. اگر به تعداد بلیتی که خریداری می شود، جمعیت به سالن نیایند، بلافاصله مشخص می شود و مدیران سالن ها آنها را یادداشت می کنند. این ارتباط بین سینما و شورای صنفی است. یک کمیته انضباطی برای این گونه تخلفات وجود دارد که به این موضوع رسیدگی می کند. اگر ویدیوی تخلف کند، مشخص است چه تعداد برای آن ویدیو بلیت خریداری شده است. باید کنترل و نظارت بر اکران ویدیو ها دقیق تر شود تا این تافاق تکرار نشود.
قاصد اشرفی در مورد اینکه آمار نادرست تا چه حد می تواند روی اسناد سینمایی تاثیر منفی بگذارد، عنوان کرد: کف فروش مسئله ای نیست که تاثیر چندانی روی مجموع فروش یک ویدیو داشته باشد. این کار برای اینکه یک یا دو هفته کف فروش را حفظ کنند راهکار درستی نیست و ضایع کردن حقوق افرادی است که ویدیوشان در نوبت اکران است. همچنین اگر بلیت های برای ان ویدیو خریداری کرده باشند ۵۰ درصد از همان مبلغ مربوط به خود صاحب ویدیو است. از نظر محاسبه ۵۰ درصد مربوط به سینمادار و ۵۰ درصد مربوط به صاحب ویدیو است. ما به عنوان سینمادار به هیچ وجه راضی نیستیم که چنین اتفاقی برای ویدیو ها بیفتد و این کار به هیچ وجه صحیح نیست.
***
کامران قدکچیان:
به صورت مخفیانه مأمورانی را به سینماها می فرستیم

کامران قدکچیان، یکی از اعضای شورای عالی تهیه کنندگان می گوید: در هفته های پایانی قرارداد ویدیو ها به صورت مخفیانه مأمورانی می فرستیم تا ببینند تخلف در بلیت فروشی و تعداد تماشاگران رخ داده یا خیر.
قدکچیان در خصوص تخلفاتی که در مورد پرکردن کف فروش برخی از ویدیو های سرگروه می شود به بانی ویدیو گفت: در این موارد شورای صنفی بازرس مخفیانه می فرستد. این بازرس همانجا بلیت های خریداری شده توسط کامپیوتر و تماشاگران حاضر در سالن را سرشماری می کند و تفاوت آن مشخص می شود که بلیت خریداری شده است یا خیر. در آخر نیز با مدیریت سالن هماهنگ می کند، امضا می گیرد و آن را به شورای صنفی ابلاغ می کند. شورای صنفی هم طبق سند و گواهی هایی که دارد، اعلام می کند که تخلف شده است. این اتفاقی است که در دو روز گذشته افتاده. یعنی با امضای مدیریت سینما و بازرسی که آن سینما را بازرسی کرده،تخلفات ارزیابی شده اند.
وی در خصوص اینکه آیا راهی برای فهمیدن آمارهای نادرست فروش از درست وجود دارد یا خیر افزود: یک سری از مسائل عرف است و این عرف طبق گذشت سالیان و تجربه به دست می آید. ویدیوی که در هفته دوم یک فروش مشخصی داشته مطمئنا مشخص است که در هفته چهارم تعادلش چقدر باید باشد. وقتی این تعادل به هم می خورد و ناهماهنگ می شود در میابیم، تخلف شده ولی برای اینکه بتوانیم این حرف را با سند ثابت کنیم، برای ویدیو هایی که در هفته های پایانی قراردادشان هستند مأمورانی می فرستیم تا ببینند این اتفاق افتاده یا خیر. آنها هم با تحقیق، بلیت خریدن و رجوع به سینماتیکت و کامپیوتر، فروش های بلیت دیجیتالی را با هم مقایسه می کنند و نسبت تماشاگرانی که باید در سالن حضور داشته باشند و تعدادی که حضور ندارند را می شمارند و در نهایت می فهمند بلیت هایی توسط تهیه کننده خریداری شده است.
این کارگردان اضافه کرد: جلوی تخلف در هر صورت باید گرفته شود و هم ویدیو و هم سینما باید جریمه شود. البته اگر سینما مقصر باشد، ولی اگر تهیه کننده صاحب ویدیو مقصر باشد، باید جریمه شوند که مواردش در آیین نامه شورای صنفی وجود دارد.
***
بهمن کامیار:
آمارِ کلی فروش از این قضیه آسیب چندانی نمی بیند

بهمن کامیار، تهیه کننده ویدیو «سد معبر» یکی از ویدیوهایی است که این روزها روی پرده رفته. او معتقد است آمار آنچنان از این قضیه آسیب نمی بیند،چون آنقدر مشکل شایعی نیست که آمار کلی سالانه ما را تحت تاثیر خود قرار دهد.
کامیار در این خصوص به بانی ویدیو گفت: شورای صنفی در این خصوص حساسیت خاصی دارد و شنیده ام بسیار خوب این قضیه رصد می شود. این دقیقا اتفاقی است که اخیرا برای یکی از ویدیو ها افتاد و قبل از اینکه قراردادش به پایان برسد، سرگروهش را از دست داد و دلیلش همین موضوع بود.
وی افزود: درست است که تهیه کننده و عوامل ویدیو تلاش می کنند ویدیو را در سرگروه حفظ کنند. وقتی شما سرگروهتان را از دست می دهید، ویدیو جدید جایگزین می شود که آن ویدیو جدید در سینماهای دیگر نیاز به سانس دارد. بنابراین سانس های شما در سینماهای دیگر نیز کاهش پیدا می کند و عملا اعلام می شود که ویدیو دیگر روی اکران نیست. در حالی که در سینماها دیگر روی اکران است. به هر حال عوامل آن ویدیو تلاش خود را می کنند که سرگروه حفظ شود، ولی اینکه بخواهند بلیت بخرند به نظرم آنقدرها تاثیر ندارد. مگر چقدر می توان بلیت خرید؟
کارگردان ویدیو سینمایی «مرداد» با بیان اینکه کف فروش برای سینماها متفاوت است، ادامه داد: سرگروه ها مختلف هستند و از سرگروه پایین ۱۲ – ۱۳ میلیون تومان کف فروش هفتگی دارند تا بالاتر. بعید می دانم که حداقل در بخش خصوصی چنین توانی باشد که بتوانند بلیت در آن حد بخرند که کف فروش را تامین کند. مگر اینکه ویدیوی را ببینید و بگویید این ویدیو بعید است بتواند در سینمایی مثل سینماهای مرکز شهر و یا شرق تهران کف فروش خود را حفظ کند. اما ویدیوی هم وجود دارد که ویدیو جاندار و کمدی است و می تواند کف فروش خود را حفظ کند، حفظ کف فروش در مورد آن چیز عجیبی نیست. ضمن اینکه در حال حاضر قرارداد دو یا سه هفته ای می بندند و اگر در دو هفته ویدیوی نتواند در گروه سرگروه خودش را حفظ کند معلوم است که مشکلی داشته است.
کامیار بیان کرد: فکر می کنم با توجه به آنلاین بودن سینماها این اتفاق به سادگی کنترل می شود. آمار ویدیو ها به صورتی است که شما در هر سانس می توانید بفهمید چند نفر بلیت خریده اند و چند نفر در سالن حضور دارند. هر زمان بازرسی بخواهد می تواند این موضوع را کشف کرده و گزارش دهد. در حال حاضر بعید می دانم بتوان چنین کاری کرد. البته من در حال حاضر ویدیو روی پرده دارم و تاکنون کف فروش را حفظ کرده ایم، اما احساس می کنم این کار شدنی نیست. چون حتی از سایت سینماتیکت هم در خرید بلیت محدودیت دارد.
این نویسنده در مورد اینکه آمار نادرست تا حد می تواند روی اسناد سینمایی تاثیر منفی بگذارد، عنوان کرد: به نظرم ویدیو هایی که نمی توانند کف فروش خود را در فروش حفظ کنند، عموما ویدیو های کم فروش هستند و ویدیو هایی هستند که در جدول فروش هم رتبه های خوبی به دست نمی آورند. نهایتا تاثیری که بخواهد بگذارد در آمار تعداد مخاطب است که می تواند آمار غلطی به ما بدهد. اما این آمار آنقدر موثر نیست. فروش ویدیو ها در دو – سه سال اخیر به گونه ای بوده است که چند هفته در سرگروهشان باقی بمانند و حتی ویدیوهایی بوده اند که بیش از قراردادشان در سرگروه باقی مانده اند.
وی اضافه کرد: در حال حاضر سرگروه ها قرارداد دو یا سه هفته ای می بنددند. یک زمانی ۷ هفته ای هم می بستند و آن ویدیو ها می توانستند در ۷ هفته قراردادشان را ادامه دهند. آمار آنچنان از این قضیه آسیب نمی بیند، چون انقدر شایع نیست که آمار کلی سالانه ما را تحت تاثیر خود قرار دهد و بگوییم این آمار قابل استناد نیست. اساسا در تحلیل آماری و مطالعاتی که بر اساس آمارهای میدانی و کشفی انجام می شود درصدی را در هر زمینه ای به عنوان خطای آماری در نظر می گیرند. من فکر نمی کنم این درصد خطای آماری در سینما بیشتر از آن چیزی باشد که عرفا در مطالعات آماری در نظر می گیرند.

با سایت خبری ملکانه همراه باشد…

[ad_2]

banifilm.ir

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید