بازدید از موزه‌های اردبیل امروز هم رایگان است

همزمان با روز ملی موزه‌ها دیروز جمعه بازدید از موزه‌های استان اردبیل رایگان بود که به گفته یحیی نقی‌زاده امروز هم رایگان است.

یحیی نقی‌زاده صبح دیروز در مراسم گشایش نمایشگاه تولید زنده محصولات صنایع دستی در نگارخانه خطایی اردبیل اظهار داشت: در استان اردبیل ۱۰ موزه میراث فرهنگی در حوزه‌های مختلف وجود دارد به طوری که تعدادی از این موزه‌ها تخصصی و تعدادی نیز به شکل عمومی است.

وی با یادآوری اینکه میراث فرهنگی هر کشور بخش جدایی‌ناپذیری از تاریخ سرزمینی و نمادی از هویت یک ملت است بیان داشت: در این میراث ارزشمند می‌توان جلوه‌هایی از بهترین آثار ملموس مادی و معنوی، آیین کهن و آداب و رسوم حقیقی یک ملت را مشاهده کرد.

این مسئول اضافه کرد: جایگاه هر ملت و مردمان سرزمین مرهون و مدیون ظرفیت‌های بی‌نظیر تاریخی و تمدنی است که در کشور ما این جایگاه بسیار رفیع و ارزنده است.

وی با یادآوری اینکه این همایش ملی با حضور سرمایه‌گذاران و دوستداران حوزه گردشگری برگزار می‌شود تصریح کرد: سعی خواهد شد مقالات برتر نیز در حوزه صنعت گردشگری مورد توجه قرار گرفته و این همایش به صورت ملی انعکاس رسانه‌ای پیدا کند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به اینکه امروز شنبه هم به مانند جمعه بازدید از موزه‌های استان اردبیل به صورت رایگان خواهد بود اضافه کرد: فرصتی پیش آمده تا علاقمندان بتوانند با ارزشمندترین سرمایه‌های خود انس و الفت پیدا کرده و با آن آشنایی پیدا کنند.

نقی‌زاده با قدردانی از میراث‌بانان و مشارکت‌کنندگان در صیانت و حفاظت از اشیا و آثار تاریخی و کهن ادامه داد: ما بخشی از ارزشمندترین میراث گذشته را با کمک خود مردم و علاقه و علقه آنها به تاریخ و تمدن کشورمان جمع‌آوری کرده و درصدد حفاظت و صیانت از این میراث کهن هستیم.

وی در ادامه سخنان خود به شناسایی ۲ هزار اثر تاریخی و ثبت ملی ۸۰۰ اثر از استان در فهرست آثار ملی اشاره کرد و افزود: تاکنون یک اثر آن هم بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی به ثبت جهانی رسیده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید