بازدهی بورس در سال ۹۲ به ۱۲۷ درصد رسید


به گزارش خبرگزاری مهر، در هفته منتهی به ۲۰ آذر امسال، ۲۱۵ هزار و ۸۹ خریدار در ۶۵۲ هزار و ۳۸۲ دفعه به داد و ستد پرداختند.


در هفته یاد شده، پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون سهم به ارزش ۲۲ هزار و ۶۵۲ میلیارد ریال به صورت خرد و بلوک جابه جا شد.


همچنین از ابتدای امسال، ۱۳۳ میلیارد و ۷۴۰ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۷۰۸ هزار و ۲۶ میلیارد ریال دادوستد شده است. در این مدت، تعداد سه میلیون و ۹۸۱ هزار و ۶۵۹ سرمایه گذار، در ۱۱ میلیون و ۷۴۴ هزار و ۹۸۹ دفعه این تعداد سهام را خریداری کرده اند.


با توجه به معاملات انجام شده و رشد شاخص، طی ۱۷۷ روز کاری سال جاری، بورس اوراق بهادار بازدهی ۱۲۷ درصدی را نصیب فعالان این بازار کرد.


عبور شاخص از ۸۶ هزار واحد


شاخص کل بورس اوراق بهادار در هفته ای که گذشت با رشد ۲.۷۳ درصدی به ۸۶ هزار و ۵۱۱ واحد رسید.


بر این اساس، شاخص کل از ابتدای سال تا پایان این هفته، ۴۸ هزار و ۴۷۰ واحد رشد کرد تا بازدهی ۱۲۷.۴ درصدی را نصیب سرمایه گذاران کند.


شاخص قیمت و سود نقدی هم عدد ۳۵۱ هزار و ۹۷۵ واحد را برای خود ثبت کرد. شاخص شناور آزاد نیز به عدد ۹۹ هزار و ۵۷۷ واحد رسید که نسبت به هفته پیش ۲.۶۲ درصد رشد داشت.


در عین حال شاخص صنعت در آخر هفته، بر روی عدد ۷۳ هزار و ۱۵۹ واحد ایستاد که در قیاس با هفته قبل، ۲.۸۷ درصد رشد را نشان می داد. شاخص بازار اول هم در هفته گذشته با ۲.۶۲ درصد و شاخص بازار دوم با ۲.۹۸درصد افزایش همراه شد.                                        


معاملات اوراق مشارکت


در هفته منتهی به ۲۰ آذر، ۱۹۵ هزار و ۳۴۲ برگه اوراق مشارکت به ارزش ۱۹۶ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار معامله شد. این در حالی است که از ابتدای سال ۶ میلیون و ۱۲۹ هزار و ۸۶۸ برگه اوراق مشارکت به ارزش ۶ هزار و ۱۳۱ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار خریداری شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید