بارش ۱۵ سانتی متری برف در خلخال

بارش برف پاییزی در ارتفاعات و مناطق کوهستانی شهرستان خلخال در استان اردبیل بویژه در گردنه الماس در محور خلخال به اسالم به ۱۵ سانتی متر رسید.

بارش برف در جنوب استان اردبیل آغاز شد و در مناطق شهری به صورت باران و در ارتفاعات به صورت برف بود بطوریکه ارتفاع برف در گردنه کوهستانی الماس در محور خلخال به اسالم به ۱۵ سانتی متر رسید.
معاون اداره راه و شهرسازی خلخال در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تداوم بارش در این شهرستان گفت: تردد در محورهای کوهستانی خلخال با زنجیرچرخ میسر است.

یوسف فریادی افزود: رانندگانی که قصد تردد در محور خلخال به اسالم و خلخال – پونل را دارند حتما خودروی خود را به زنجیر چرخ و وسایل گرمازا و سوخت کافی مجهز کنند.

شهرستان خلخال برای ارتباط با استان گیلان دو محور خلخال به پونل و جاده قدیم خلخال به اسالم را در اختیار دارد که تردد رانندگان از این مسیرها به دلیل شرایط کوهستانی بویژه در فصل بارش با مشکلاتی همراه است. علاوه بر این محور خلخال اسالم در بسیاری از مواقع بارش برف مسدود می شود.

معاون اداره راه و شهرسازی خلخال با بیان اینکه راهدارخانه گردنه الماس از ۱۰ روز پیش تجهیز و آماده ارائه خدمات می باشد، یادآورشد: امداد رسانی و بازگشایی محورها در اولویت برنامه راهداران مستقر در این محور است.

به گزارش مهر، وی با تاکید بر ضرورت حضور نیروهای راهداری، پلیس راه و امداد نجات هلال احمر در این دو محور تاکید کرد: گردنه الماس هم اکنون باز بوده و تردد در این مسیر با استفاده از زنجیر چرخ امکان پذیر است.

یک دیدگاه

  1. با عرض سلام و خسته نباشید
    لطفا از زبان و ادبیات ترکی اذری نیز مطالبی بیاورید
    سایتی که نامش به اردبیل مزین است زیبنده نیست که کوچکترین نشانه ای از زبان و ادبیات ترکی در آن یافت نشود
    ممنون

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید