«بادیگارد تیرانداز» در قله باقی ماند

0
4

بانی ویدئو، گروه سینمای جهان- ویدئو «بادیگارد تیرانداز» که کمپانی لایونزگیت آن را ساخته است، برای دومین هفته متوالی در صدر پرفروش های آمریکای شمالی نشست و در قله این صنعت ماند ولی بیشتر از ۱۰ میلیون دلار نفروخت. ۱۲ ویدئو صدر جدول این منطقه فقط ۴۹ میلیون دلار پول به بار آوردند و این پایین ترین رقم در این زمینه طی ۱۶ سال اخیر است. رقم منفی قبلی چهل و سه میلیون و پانصد هزار دلاری بود که در سپتامبر ۲۰۰۱ حاصل آمده بود و چه چیزی از این بدتر که در افق پیش رو نیز راه سریعی برای درمان این وضعیت تیره مشاهده نمی شود زیرا هفته بعد هیچ ویدئو بزرگ تازه ای اکران نخواهد شد که بخواهد این معادله را عوض کند و برای چنین فرآیندی باید حداقل تا ۸ سپتامبر که زمان اکران ویدئو تازه «IT» است، صبر پیشه کرد. هالیوود باز هم شاکر است زیرا لااقل یک ویدئو از جمع بالانشینان که همان «بادیگارد تیرانداز» باشد در گیشه ها دو رقمی شد و در غیر این صورت واقعه سپتامبر ۲۰۱۵ تکرار می شد. در آن تاریخ جدولی که صدرنشین آن ویدئو «اتاق جنگ» بود، وضع اسف باری را برای سینمای پرهزینه هالیوود گواهی داد و خود این ویدئو نیز دو رقمی نشد و از نه میلیون و چهارصد هزار دلار فراتر نرفت چه برسد به دنباله روهایش و ویدئو های صاحب رتبه های دوم به بعد. اگر به رقم کسب درآمد توسط «بادیگارد تیرانداز» (یا «بادیگارد قاتل») از بدو اکرانش در آمریکا توجه کنیم، می بینیم به حدود ۴۰ میلیون دلار می رسد و این برای ویدئوی با ۳۰ میلیون دلار هزینه تولید رقم بالایی نیست.
رقمی بسیار خوب برای ویدئوی ترسناک
رتبه دوم در جدول پرفروش های آمریکای شمالی نصیب «آنابل: خلقت» شد و این برای دومین هفته متوالی است که این ویدئو ترسناک در چنین جایگاهی می نشیند. این محصول جدید کمپانی های برادران وارنر و نیولاین که در هفته اول اکرانش صدرنشین جدول پرفروش ها شد، در راه تجدید و تکرار عنوان دومی اش در جدول سودسازان بیشتر از هفت میلیون و سیصد هزار دلار نفروخت اما آمار درآمدسازی اش بعد از ۱۹ روز پخش در آمریکا به هفتاد و هفت میلیون و هشتصد هزار دلار می رسد که برای ویدئوی با هزینه تولید ۱۵ میلیون دلار رقم بسیار خوبی است و همچنین ادامه دهنده روند پولسازی فراوان ویدئو های ترسناک کم هزینه که ۲۰ سالی است در جهان سینما مد شده و محصولات متعددی از این دست را هم موجب شده است.
رتبه ای بالا و درآمدی اندک برای کارتونی تازه
سومین ویدئو پرفروش این هفته آمریکا و کانادا یک تازه کارتونی به نام «پرش» است که آن را کمپانی وین اشتاین ساخته است. این ویدئو بیشتر از ۵ میلیون دلار نفروخت اما در هفته کم رونقی که آمار فروش در آن بسیار پایین بود و پیشتر هم از نعمات اندک آن یاد کردیم، به رتبه ای چنین بالا نایل آمد. بدتر از همه اینکه ویدئو «Leap» نه در گستره ای محدود و در سالن هایی اندک بلکه در فزون تر از ۲۵۰۰ تالار در سطح آمریکا و کانادا به نمایش درآمد و این بدان معنا است که درآمد حاصله در هر سالن در هر روز از رقم نازل ۱۹۴۱ دلار فراتر نمی رفته است. از آنجا که ویدئو های انیمیشن طی یک ربع قرن اخیر احیای پرشکوهی داشته و بسیاری از آنان حداقل ۲۰۰ میلیون دلار فروخته اند ارقام فعلی «پرش» تأسف بار نشان می دهد و ظواهر کار نیز نشانگر این نیست که آمار حاصله در هفته های بعدی ترقی قابل توجهی داشته باشد و بوی چنین چیزی نمی آید.
پی آمدهای پخش وسیع تر «رودخانه بادی»
کمپانی وین اشتاین به پخش و حمایت از «پرش» اکتفا نکرده و ویدئو چهارم جدول رده بندی این هفته را نیز معرفی کرد که کاری به نام «رودخانه بادی» است. این ویدئو در دومین هفته متوالی که سالن های محل نمایش اش بیشتر از گذشته شدند (و به ۲۱۰۵ تالار رسیدند) سودسازی اش را به چهار میلیون و چهارصد هزار دلار بالغ ساخت و با اینکه هنوز از رقم کلی نه میلیون و هشتصد هزار دلار در پی ۴ هفته نمایش عبور نکرده است اما ویژگی های یک هفته بسیار کم سود در آمریکای شمالی این ویدئو جنایی و اجتماعی را در جایگاهی شامخ قرار داد. شاید هم یک راه و وسیله برای توجیه فروش کم این ویدئو که هالی هانتر کهنه کار رل اول آن را بازی می کند، این نکته باشد که هزینه تولید آن از ۱۱ میلیون دلار فراتر نرفته است و چون این ویدئو در سایر قاره ها هم فروش ولو اندکی داشته، می توان وین اشتاین را بابت تولید و عرضه آن متضرر و پشیمان تلقی نکرد.
تنزل ۵/۴۲ درصدی ویدئو خوش شانس
پنجمین ویدئو پرفروش این هفته آمریکای شمالی «لوگان خوش شانس» بود که محصول شرکت بلیکر است. این ویدئو در دومین هفته اکرانش ۵/۴۲ درصد تنزل در فروش نسبت به هفته قبلی داشت ولی چهار میلیون و چهارصد هزار دلاری که به دست آورد، برای کسب رتبه ای که اشاره شد، کفایت کرد. مجموع درآمد این ویدئو پس از ۱۲ روز پخش به ۱۵ میلیون دلار می رسد و اگر مسئله نزول کلی شدید ویدئو ها در این هفته ها و به واقع در کل تابستان در میان نبود، این رقم را نیز نمی شد پذیرفت.
مسئله جنبی تاثیرگذار
یک دلیل جنبی اما مهم در تنزل فروش ویدئو ها در این هفته خاص، برگزاری مسابقه مهم و مورد توجه فلوید می ودر بوکسور معروف و سیاهپوست آمریکایی با رقیب ایرلندی اش کانر مک گرگور در دسته سبک وزن در ایالت نوادای آمریکا بوده است. این مسابقه به سبب توجه عظیمی که برانگیخت، طبعاً در شنبه شب که زمان برگزاری اش بود سالن های سینمای متعددی را در سطح آمریکا کم مشتری ساخت و حتی در میزان فروش در صبح و بعدازظهر شنبه نیز که هنوز چند ساعت تا شروع مسابقه باقی مانده بود، تاثیر منفی گذاشت. اضافه بر این یک ویدئو بالنسبه کوتاه مرتبط با این مسابقه نیز که در ۵۳۲ سالن سینمای آمریکا و کانادا به نمایش درآمد و نام آن «می ودر مقابل مک گرگور» است با فروشی دو میلیون و پانصد هزار دلاری در رده هشتم جدول درآمدسازان این کشورها قرار گرفت و پولی را به خود اضافه و از سایر ویدئو ها کسر کرد.

[ad_2]

banifilm.ir

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید