این شرکت چینی به دنبال ساخت اولین موبایل ۵G است

این شرکت چینی به دنبال ساخت اولین موبایل ۵G است

یکی از مدیران شرکت ZTE طی مصاحبه‌ای با خبرگزاری بلومبرگ اعلام کرد که این شرکت قصد دارد با عرضه‌ی سری جدید تلفن‌های هوشمند، اولین شرکتی باشد که موبایل ۵G تولید می‌کند. البته برنامه‌ آینده کمپانی چینی تا حد زیادی به زمان برپایی شبکه نسل پنجم و عرضه چیپست های سازگار با آن وابسته خواهد بود.

اگرچه این مسئله تا حد زیادی به برپایی شبکه نسل پنجم توسط اپراتور‌های جهانی و عرضه چیپست های سازگار با آن وابسته است. این درحالیست که اپراتور‌های AT&T و Verizon اعلام کرده‌اند که تا پایان سال ۲۰۱۸ این سرویس را راه‌اندازی خواهند کرد و دیگر اپراتورهای معروف جهانی هم قصد دارند تا دو سال آینده از شبکه‌ی ۵G استفاده‌ی تجاری کنند.

قدم دیگر مورد نیاز برای تولید تلفن‌های هوشمند این چنینی باید توسط کوالکام و شرکت‌های تولید پردازنده برداشته شود. اخیراً شایعاتی مبنی بر فعالیت کوالکام برای تولید چیپست هایی سازگار با ۵G شنیده‌ می‌شود.

با این حال مشخص نیست که محصولات کدام شرکت، اولین موبایل ۵G خواهد بود چرا که ZTE تنها شرکتی نیست که در این راه قدم گذاشته است، سامسونگ در حال همکاری با اپراتور Verizon  است که شبکه‌ی ۵G را به خانه‌های ایالت کالیفرنیا بیاورد. از سوی دیگر اپل نیز به کمک اینتل در راه بررسی راهی است که آیفون‌های بعدی بتوانند از شبکه‌ ۵G پشتیبانی کنند. حال باید دید کمپانی ZTE که قوی‌ترین تولید کننده‌ی موبایل در چین هم نیست می‌تواند در این رقابت از ابرشرکت‌هایی چون سامسونگ و اپل پیشی گیرد؟

لازم به ذکر است که قدم‌های اول همه‌گیر شدن این فناوری در جهان برداشته شده است تا آنجایی که در ایران، ایرانسل و همراه اول نیز سعی کرده‌اند با کمک شرکت‌های پیشروی خارجی، برپایی شبکه‌ی ۵G را آزمایش کنند.

[ad_2]

دیجیاتو

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید