ایران برای انتقال تجربیاتش در حوزه نفت و گاز به آذربایجان آماده است

0
109

رئیس‌جمهور در حاشیه چهل و چهارمین اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس، با رئیس‌جمهور آذربایجان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این دیدار، جمهوری آذربایجان را از بسیاری جهات به ملت ایران نزدیک دانست و گفت: ما با کشور دوست و همسایه آذربایجان اشتراکات زیادی داریم که سبب می‌شود پیشرفت و رفاه مردم آذربایجان برای ما از اهمیت زیادی برخوردار باشد.

وی با بیان اینکه گسترش هرچه بیشتر روابط تجاری و اقتصادی میان تهران و باکو می‌تواند تعاملات میان دو کشور را مستحکم‌تر کند، افزود: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا تجربیات خود در زمینه‌های گوناگون از جمله در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی را در اختیار کشور دوست و برادر آذربایجان قرار دهد.

الهام علی‌اف: اشتراکات گسترده فرهنگی، دو ملت ایران و آذربایجان را به هم پیوند داده است

در این دیدار، علی‌اف رییس‌جمهور آذربایجان با تبریک پیروزی دکتر روحانی در انتخابات ریاست جمهوری کشورمان اشتراکات ایران و آذربایجان در مسائل فرهنگی، مذهبی و اجتماعی را یکی از سرمایه ها و نقاط قوت در مناسبات دو کشور خواند و برای تحقق اهداف رییس‌جمهور کشورمان در دولت جدید آروزی موفقیت کرد.

علی‌اف با اشاره به اینکه “میان دو ملت ایران و آذربایجان صفا و صمیمیت زیادی وجود دارد”، بر اینکه مردم کشورش ملت ایران را بسیار دوست دارند، تاکید کرد و گفت: اشتراکات گسترده فرهنگی، دو ملت ایران و آذربایجان را به هم پیوند داده است. ما دارای فرهنگ و دین مشترکی هستیم که می‌تواند زمینه‌ها برای گسترش روابط و نزدیکی بیشتر دو کشور و ملت را مضاعف کند.

بررسی مسائل مختلف منطقه‌ای، مناسبات و اشتراکات فرهنگی، موضوع هسته‌ای ایران، توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی میان ایران و آذربایجان از مهمترین محورهای دیگر بحث و تبادل نظر میان دو رییس‌جمهور بود.

در این دیدار همچنین طرفین از یکدیگر به طور رسمی برای سفر به پایتخت‌هایشان دعوت بعمل آوردند.

انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در مجله اینترنتی ملکانه لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. ما در ملکانه به هوش و ذکاوت مخاطبانمان باور داشته و با رعایت بی طرفی در پوشش و انتقال خبر به آنها، امکان تفسیرخبرها را مطابق با خواستشان فراهم می سازیم. همچنین ما به تمام نظرات کاربران احترام می گزاریم و از شما بابت وقتی که صرف نوشتن نظر می نمایید سپاسگذاریم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید