ایران الحاق بدون قید و شرط رژیم صهیونیستی به معاهده منع سلاح های کشتار جمعی را خواستار شد


به گزارش خبرگزاری مهر، در این ملاقات ابتدا لایاوا آخرین تحولات از جمله مشورتهای انجام شده مربوط به این کنفرانس را ارائه کرد . سپس معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه ضمن تأکید بر اینکه کشورمان در سال ۱۹۷۴ ایده خاورمیانه عاری از سلاحهای هسته ای را در چارچوب سازمان ملل متحد پیشنهاد کرده است ، افزود : تحقق این ایده یک هدف راهبردی برای جمهوری اسلامی ایران و دیگر کشورهای منطقه خاورمیانه می باشد و به وضوح مشخص است که تأسیسات هسته ای خارج از پادمان رژیم صهیونیستی و عدم الحاق این رژیم به پیمان عدم اشاعه سلاحهای هسته ای (NPT) و دیگر سلاحهای کشتار جمعی شامل کنوانسیون منع سلاحهای شیمیایی (CWC) و کنوانسیون منع سلاحهای بیولوژیک (BWC) عامل اصلی تحقق منطقه خاورمیانه عاری از سلاحهای هسته ای و دیگر سلاحهای کشتار جمعی می باشد .


سید عباس عراقچی همچنین بر جهانشمولی معاهدات منع سلاحهای کشتار جمعی بویژه الحاق بدون قید و شرط رژیم صهیونیستی به این معاهدات بین المللی و برگزاری این کنفرانس در چارچوب سازمان ملل تأکید کرد .


شایان ذکر است که طبق مصوبه کنفرانس بازنگری NPT در سال ۲۰۱۰ ، کشورهای عضو این معاهده نسبت به برگزاری کنفرانس خاورمیانه عاری از سلاحهای هسته ای و دیگر سلاحهای کشتار جمعی تا پایان سال ۲۰۱۲ به توافق رسیدند . ولی به دلیل کارشکنی های رژیم صهیونیستی این کنفرانس در تاریخ مقرر برگزار نشد .


مشورتهای لایاوا به عنوان تسهیل کننده این کنفرانس با کشورهای منطقه از جمله کشورهای عربی ادامه خواهد یافت .


 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید