ایران، صاحب بزرگ ترین کشتی های نفت کش جهان

۱۶ دی ماه ۹۶، یکی از تاسف آور ترین روزها برای ایرانیان بود. تصادف کشتی نفت کش سانچی ایران با یک کشتی حمل خواربار در دریای چین، سبب بروز یکی از وحشتناک ترین حوادث دریایی سال ۲۰۱۸ میلادی شد که در سال های اخیر کم سابقه بود.

محموله نفت کش سانچی حامل نفت فوق سبک با درجه اشتعال بسیار بالا بود که موجب آتش سوزی گسترده کشتی شد. در اثر برخورد این نفتکش با کشتی باربری در ۳۰۰ کیلومتری بندر شانگهای در سواحل شرقی چین، ۳۰ ایرانی که اکثرا جوان بودند به شهادت رسیدند و موجی از آمال، سراسر ایران را فرا گرفت به گونه ای که روز دوشنبه، عزای عمومی اعلام شد.

سانچی، ساعاتی پیش از غرق شدن در دریای چین

اخرین خبرهای از این حادثه دلخراش حاکی از ان است که جعبه سیاه سانچی تحت تدابیر شدید امنیتی در صندوق پلمپ شده ای قرار گرفت و در داخل اتاقی با تدابیر امنیتی قوی مستقر شد تا تیم های تخصصی ایران و چین و کره جنوبی در طول هفته های آینده طبق استانداردهای بین المللی، نسبت به رمز گشایی جعبه سیاه بزرگ کشتی اقدام و دلایل فنی وقوع حادثه را بررسی و طی گزارشی اطلاع رسانی کنند.

کاپیتان سابق کشتی سانچی در گفتگو با رسانه ها در چند روز اخیر، اختلال در سیستم ناوبری چنین کشتی را تکذیب کرد و مسئولان از مردم خواستند از گمانه زنی های غیر تخصصی درباره این حادثه و تحلیل آن تا اعلام دقیق گزارشات فنی خودداری کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید