ایجاد ۱۶۳ فرصت شغلی در بناب در هشت ماهه جاری/ نقش اساسی سازمان آموزش فنی حرفه ای در اشتغال جوانان


به گزارش خبرنگار مهر، سعید برقی شامگاه سه شنبه درکارگروه اشتغال این شهرستان گفت: سهمیه امسال شهرستان در اشتغالزایی دو هزار و ۲۲۴ نفر بود.


به گفته وی؛ تاکنون مرحله اول اعتبارات اشتغالزایی شهرستان در نیمه اول سال دو هزار و  ۹۶۰ میلیون ریال ابلاغ شده و کمیته امداد شهرستان بالاترین میزان را از این اعتبارات جذب کرده است.


فرماندار بناب نقش سازمان آموزش فنی و حرفه ای را در آموزش جوانان جویای کار مهم و تاثیرگذار دانست و افزود: اگر جوانان آموزش های فنی و حرفه ای ببینند می توانند به راحتی شغل مطلوب خود را بیابند.


بر اساس اعلام فرماندار بناب، سهم سالانه اشتغالزایی این شهرستان سال گذشته سه هزار و ۱۵۱ مورد بود که با ایجاد سه هزار و ۹۴۷ مورد اشتغال ۲۵ درصد بیشتر از سهمیه ابلاغی عمل کرده است.


رییس تعاون، کار و رفاه اجتماعی بناب هم در این جلسه از صدور ۷۳۰ فقره مجوز ایجاد مشاغل خانگی از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: از این تعداد ۵۷۲مورد برای متقاضیان مرد و بقیه برای متقاضیان زن صادر شده است.


محمود پورلطفعلی افزود: جهاد کشاورزی با ۵۳۲ مورد شغل خانگی و اداره صنعت، معدن و تجارت با ۹ مورد به ترتیب بیشترین و کمترین سهم را در ایجاد این مشاغل خانگی داشتند.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید