ایجاد کتابخانه در روستاهای بالای ۱۵۰۰ نفر جمعیت اردبیل

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل از راه اندازی کتابخانه های عمومی در روستاهای بالای هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت در سطح این استان خبر داد.

به گزارش مهر، صادق فرهمند بعد از ظهر چهارشنبه در بازدید از کتابخانه های عمومی شهرستان گرمی اضافه کرد: ساخت این کتابخانه ها در جهت توسعه فضاهای کتابخانه ای در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته وی در همین راستا، از سال گذشته عملیات اجرایی و ساخت هفت باب کتابخانه عمومی در روستاهای پر جمعیت استان شروع شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تصریح کرد: پیش از این نیز طرحی در راستای احداث کتابخانه در روستاهای بالای هزار نفر استان به مرحله اجرا گذشاته شده که هم اکنون نیز تداوم داشته و بر اساس این طرح برخی روستاها از جمله “آراللو”، انزاب بالا، شام اسبی و… کتابخانه دار شده اند.

اعتبارات توسعه کتابخانه ها در اردبیل افزایش یابد

وی خواستار توجه بیشتر مسئولان استان جهت اختصاص اعتبار مناسب برای ساخت کتابخانه مرکزی در شهرهای پارس آباد، خلخال و بیله سوار شد و عنوان کرد: این کتابخانه ها دارای بخشهای متعددی از قبیل کودک، روشندلان، قرائت خانه مجزا، مرجع، نشریات، اینترنت و سایر بخشهای استاندارد و مورد نیاز خواهند بود.

فرهمندامین با اشاره به استقبال روزافزون جوانان از طرحهای کتابخوانی، این علاقه مندی را دال بر افزایش سطح فرهنگ عمومی و ارتقا آگاهیهای اجتماعی ارزیابی کرد.

وی تاکید کرد: نهاد کتابخانه های عمومی استان تلاش می کند تا با شناسایی نیازهای فرهنگی شهروندان در حوزه کتاب و کتابخوانی، سهم خود را در توسعه فرهنگی جامعه به بهترین شکل ممکن ایفا کند.

عضویت ۲۷۰۰ اردبیلی در شبکه کتابخوانان حرفه ای در یک ماه

این مسئول یکی از این طرحهای مورد استقبال قرار گرفته شده را شبکه کتابخوانان حرفه ای عنوان کرد و ادامه داد: این طرح با هدف توسعه فرهنگی و ترغیب شهروندان به مطالعه راه اندازی شده و تنها در ماه گذشته دو هزار و ۷۰۰ علاقمند استان در این شبکه عضو شدند.

وی بیان داشت: این شبکه با برگزاری مسابقات کتابخوانی، اهدا جوایز نقدی به برندگان و قرار دادن سایر خدمات جنبی کتابخوانی، سعی دارد تا ضمن ترویج فرهنگ کتابخوانی، سطح مطالعه مفید جامکعه را ارتقا داده و جوانان را به مطالعه کتب مفید تشویق کند.

5 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید