ایجاد واحد GIS در مرکز مدیریت راههای آذربایجان غربی/ ۲۸ درستگاه تردد شمار نصب شده


مجتبی رحمانی رضائیه در گفتگو با خبرنگار مهر، از ایجاد مرکز GIS در اداره مدیریت راههای آذربایجان غربی به منظور پیش بینی حوادث رانندگی در محورهای مواصلاتی استان خبر داد و اعلام کرد: از ابتدای سالجاری تا کنون تلفات تصادفات جاده ای در استان با کاهش ۱۳ درصدی همراه بوده که امیدواریم این روند تا پایان سال ادامه یابد.


وی با بیان اینکه در مدیریت سوانح جاده های همیشه به مجموعه گسترده ای از داده های مکانی و توصیفی روبرو  بوده که نیازمند تجزیه، تحلیل و پردازش هستند، اظهار داشت: در بروز تصادفات نیز عوامل و پارامترهای بسیاری تاثیر گذار بوده که در حصار زمان و مکان قرار گرفته و برخی دیگر نیز اطلاعات توصیفی تصادفات هستند.


مدیر کل حمل و نقل و پایانه های مرزی آذربایجان غربی برقرار ارتباط بین دو دسته اطلاعات و استفاده از انها در راستای کاهش تلفات تصادفات جاده ای نیازمند طراحی سیستم مدیریتی هوشمند دانست و اعلام کرد: باید بتوان در مدیریت ترافیکی و برنامه ریزی ها نقش ابزاری کارآمد را ایفا کرد.


نصب ۵۳ دستگاه دوربین نظارتی در محورهای مواصلاتی آذربایجان غربی


رحمانی رضائیه با اعلام اینکه سامانه طراحی شده مبتنی بر سیستم اطلاعات جغرافیایی دارای سه بخش کاربردی و یک بخش مدیریتی است، عنوان کرد: این سامانه از داده های مختلف از جمله فرمهای پزشکی قانونی و .. جهت تولید گزارش و خروجیهای پیش بینی شده بهره می گیرد.


وی با بیان اینکه در حال حاضر دو موضوع پیش بینی احتمال وقوع تصادفات و تعیین بهرتین مکان و مسیر گشت برای پلیس راه و اورژانس در حال تکمیل و بهره برداری است، گفت: سامانه سیستم اطلاعات جغرافیایی قابلیت توسعه و ارتقا به سایر عوامل زمینی محور در حوزه حمل و نقل جاده ای است.


وی با اشاره به نصب ۲۰ دوربین ترافیکن و ۲۵ دوربین نظارت تصویری با هدف شناسایی وقایع جاده ای با استفاده از دوربینهای هوشمند در آذربایجان غربی، اظهار داشت: هم اکنون ۲۸ دستگاه تردد شمار در محورهای ارتباطی استان نصب شده که ثبت تعداد وسایط نقلیه عبوری، سرعت متوسط، سرعت و سبقت غیر مجاز، نوع و درصد وسیله نقلیه را انجام می دهد.


 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید