اپل نسخه‌ی ۱۳.۶.۱ از iOS و iPadOS را منتشر کرد

شرکت اپل (.Apple Computer Inc) به‌روزرسانی جدیدی را برای سیستم عامل‌های آی‌اواس iOS و iPadOS منتشر کرد. در به‌روزرسانی ۱۳.۶.۱ اپل تنها برخی اشکالات موجود در این سیستم عامل‌ها را رفع کرده است و هیچ قابلیت جدیدی را به آیفون‌ها و آیپد‌های خودش اضافه نکرده است. با توجه به رفع مشکلات مختلف، توصیه می‌شود که هر چه سریع‌تر نسبت به نصب این به‌روزرسانی اقدام کنید.

در این نسخه‌ی جدید، شاهد برطرف شدن مشکل سبز شدن صفحه نمایشگر در برخی آیفون‌ها هستیم که به دلیل مشکل موجود در کنترل دمای دستگاه به وجود می‌آمد. همچنین اپل در این نسخه برخی اشکالات مربوط به نمایش نوتیفیکیشن‌ها را که کاربران این اکوسیستم گزارش کرده بودند، را رفع کرده است.

علاوه بر رفع این مشکلات، در نسخه‌ی جدید آی‌اواس iOS و iPadOS شاهد رفع شدن مشکل مربوط به عدم پاک شدن خودکار برخی اطلاعات غیرضروری سیستم عامل هستیم. وجود این مشکل باعث می‌شد که این اطلاعات غیرضروری فضای زیادی از دستگاه کاربر را تصرف کنند. رفع شدن این مشکل به طور حتم کمک بسیار بزرگی را به دارندگان دستگاه‌های قدیمی آیفون و آیپد می‌کند، چون که دستگاه‌های آنها با حافظه‌ی داخلی کمتری عرضه شده بود.

حجم به‌روزرسانی منتشر شده در حدود ۱۱۰ مگابایت است و هم‌اکنون شما می‌توانید با رفتن به قسمت تنظیمات این نسخه جدید را بر روی دستگاه خود نصب کنید.

برای نصب این به‌روزرسانی، در ابتدا به قسمت تنظیمات (Settings) بروید و بعد از انتخاب گزینه General بر روی به‌روزرسانی نرم افزاری (Software Update) بزنید تا این به‌روزرسانی در ابتدا دانلود و بعد بر روی دستگاه شما نصب شود.

نسخه ۱۳.۶.۱ برای تمامی دستگاه‌هایی که نسخه‌ی ۱۳ از iOS و iPadOS را دریافت کرده‌اند، قابل دسترس خواهد بود.

به نظر می‌رسد که این به‌روزرسانی به احتمال بالا آخرین به‌روزرسانی منتشر شده برای نسخه‌ی سیزدهم iOS و iPadOS باشد چون که بزودی باید شاهد عرضه‌‌ی عمومی نسخه جدید iOS و iPadOS یعنی نسخه‌ی ۱۴ باشیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید