اولین خودروی برقی ترکیه، به زودی رونمایی می‌شود

اولین خودروی برقی ترکیه، به زودی رونمایی می‌شود
شرکت‌های خودروسازی ترکیه با حمایت دولت این کشور، به دنبال تاسیس یک برند کاملا بومی در صنعت خودروسازی، با رویکرد مدل‌های الکتریکی هستند.

به گزارش ملکانه : بازار خودروی کشور ترکیه، یکی از  بازارهای مهم اروپا است که به زودی با پیوستن یک شرکت خودروسازی کاملا بومی، پررونق‌تر خواهد شد. بر اساس آمار موجود، سالانه یک میلیون دستگاه خودرو از برندهایی چون رنو، هیوندای، هوندا،تویوتا و فیات در ترکیه تولید و به فروش می‌روند. اخیرا پنچ شرکت مهم داخلی این کشور که در صنعت خودروسازی و فناوری‌های مرتبط فعال هستند با اقدام رئیس جمهور رجب طیب اردوغان، در قالب یک پروژه با نام «خودروی ترکیه» متحد شده‌اند.

 اولین خودروی این شرکت جدید، در سال  ۲۰۱۹ رونمایی خواهد شد تا بر اساس برنامه‌ی فعلی، نسخه‌ی نهایی و تولیدی آن در سال ۲۰۲۱ به فروش گذاشته می‌شود. تمرکز اصلی این شرکت که فعلا بدون نام است، تولید خودروی برقی خواهد بود و هدف نهایی آن، ایجاد یک برند جهانی و قابل اعتماد در صنعت خودروسازی، شبیه به تسلا است. ایجاد یک برند جدید در صنعت خودروسازی امروز، کار آسانی نیست، ولی با حمایت و پشتیبانی کامل دولت، رئیس جمهور و البته پشتوانه‌ی مالی خوب شرکت‌های متحد شده، رسیدن به هدف تعیین شده غیر ممکن نیست.

 اگر این پروژه با موفقیت اجرا شود، با توجه به موقعیت جغرافیایی مناسب کشور ترکیه، احتمال احساس خطر توسط دیگر برندهای فعال در این منظقه وجود دارد. کشور ترکیه با تامین بخش زیادی از نیازهای کشورهای اروپایی و آسیایی در بخش لوازم و قطعات یدکی خودرو، نقش مهمی در صنعت خودروسازی اروپا ایفا می‌کند. ترکیه با داشتن تجربه‌ی فراوان در بخش قطعات و لوازم خودرو، به دنبال ایجاد یک برند خودروسازی موفق است. پروژه‌ی ساخت شرکت خودروسازی بومی ترکیه، احتمالا در اولویت کاری دولت این کشور قرار دارد.

منتشر شدن این خبر، بازتاب گسترده‌ای در ترکیه داشته است. مردم و علاقه‌مندان صنعت خودرو در ترکیه مشتاقانه منتظر رانندگی با اولین خودروی برقی ساخت کشور خود هستند.


منبع : MOTOR1
[ad_2]

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید