انسداد محورهای ۸۰۰ روستای آذربایجان غربی/ اختلال تردد در محورهای برون شهری


 به گزارش خبرنگار مهر، بارش سنگین برف، که بر اساس اعلام هواشناسی آذربایجان غربی تا اواخر روز جمعه ادامه دارد و در برخی شهرها نیز مردم شاهد بارش پراکنده طی روز شنبه خواهند بود، هم اکنون منجر به قطعی برق در مهاباد، انسداد محورهای ارتباطی بین شهری در مناطق جنوبی و شمال، اختلال تردد در سطح شهرها از جمله ارومیه و انسداد محورهای روستایی و تعطیلی مدارس اغلب مناطق استان شده است.


بر اساس اعلام فرمانده پلیس راه فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی هم اکنون همه محورهای شهری و روستایی پلدشت، همه روستاهای چالدران، ۱۶۰ روستای خوی، ۱۰۰ روستای سلماس، ۴۰ روستای سردشت، ۶۸ روستای چایپاره و ۲۵ روستای محمدیار و همه روستاهای نقده و ۷۰ روستای پیرانشهر مسدود است.


انسداد راه های روستایی آذربایجان غربی و اختلال تردد در محورهای برون شهری


عباس فرمانی اعلام کرد: هم اکنون ارتفاع برف در همه محورهای ارتباطی بین شهری به طوری میانگین ۵۰ سانتی متر بوده که مردم باید در صورت لزوم از وسایط نقلیه عمومی استفاده کنند، همچنین تردد بدون زنجیر چرخ امکان پذیر نیست.


شهردار ارومیه نیر دقایقی پیش در جمع خبرنگاران با اشاره به بارش سنگین برف در سطح شهر و اختلال تردد و تعطیلی دانشگاهها نیزآ ادامه داد: هم اکنون کامیونهای حاوی آب شور، نمک پاشی، ماشین های برف روبی در حال برفروبی سطح شهر و پاک سازی پیاده رو ها هستند.


برق مهاباد بدنبال بارش برف بطور کامل قطع شده


همچنین شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی آذربایجان غربی نیز نیسبت به یخ زدگی کنتورهای آب بویژه بعد از اتمام بارندگی هشدار و خواستار پوشاندن کنتورها با وسایل پشمی و پشم شیشه شد و اعلام کرد: عدم قطع طولانی مدت در شبکه داخلی منازل و عدم استفاده از آب داغ برای جلوگیری از ترکیدگی لوله نیز در این شرایط ضروری است.


بر اثر بارش سنگین برف در مهاباد از نخستین ساعات بامداد منجر به قطعی جریان برق شهر به طور کامل شده و با قطعی برق زندگی مردم در شهر مختل و سیستم گرمایشی منازل و ادارات و نانوایی های نیز خاموش شده است.


علت قطعی برق پارگی سیم های برق در مسیر پست های برق اعلام شده که گروه های تعمیر و نگهداری در مسیر پست های برق در حال جستجو هستند.


هر چند به دلیل ارتفاع زیاد برف در مسیر ارتباطی شبکه برق این شهرستان، کار جستجو با کندی صورت می گیرد ولی به محض مشخص شدن محل آسیب دیدگی کار تعمیر و مرمت انجام خواهد گرفت.


بر اساس این گزارش ارتفاع برف هم اکنون در سطح شهر مهاباد به ۴۰ سانتی متر و در ارتفاعات به بیش از ۵۰ سانتی متر می رسد که در ۳۰ سال اخیر این میزان بارش کم سابقه بوده است.


ارتفاع ۱.۵ متری برف در گردنه زمزیران محور مهاباد – سردشت


هم اکنون برف در سراسر استان مخصوصا در نواحی شمالی با شدت چشمگیری در حال باریدن است و در شهرهای ماکو و خوی، پیرانشهر و سردشت شدت بارشها زیاد بوده و از صبح امروز نیز شدت بارش ها در نواحی جنوبی استان بیشتر شده و پیش بینی می شود تا اواخر امشب این بارندگی ها را داشته باشیم.


شب گذشته شهرهای خوی و میاندوآب با حداکثر چهار درجه سانتی گراد بالای صفر گرمترین و شهرچالدران با دمای ۱۲ درجه زیر صفر سردترین شهر استان بوده اند، دمای هوای ارومیه نیز در سردترین ساعات به پنج درجه زیر صفر رسید.


ارتفاع برف در گردنه زمزیران محور سردشت به این شهرستان هم اکنون به بیش از یک و نیم متر رسیده، همچنین ارتفاع برف در گردنه قره بلاغ در محور بوکان در جاده برهان نیز به بیش از نیم متر رسیده و به دلیل کولاک شدید موجب بروز مشکلاتی برای تردد خودروها در این محور شده است.
 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید