اندبیل با تونل به گیلان وصل می‌شود

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل از اتصال اندبیل خلخال به استان گیلان خبر داد.

اردبیل نیوز: جلیل جعفری‌بنه خلخال امروز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: در نشستی که اخیراً با وزیر راه و شهرسازی داشتیم نظر مثبت وزیر را در خصوص احداث تونل ارتباطی خلخال و گیلان دریافت کردیم و مقرر شد احداث تونل به سرعت آغاز شود.

وی خاطرنشان کرد:‌ نیکزاد اهتمام ویژه‌ای برای احداث یک دهنه تونل در مسیر برفگیر و صعب‌العبور مسیر خلخال ـ گیلان داشت و با توجه به اینکه مطالعه احداث این تونل از محل پیشنهادی قبلی به علت شیب تند مسیر پیشنهاد شده جوابگو نبوده است بحث مطالعه تونل دیگری از اندبیل به گیلان مطرح شد که امیدواریم در این زمینه طراحی‌ها و اجرای طرح‌ با دور‌اندیشی خاص صورت گیرد.

این نماینده مجلس یادآور شد: در این زمینه برادران نیکزاد دیدگاه‌های مثبت و واقع‌بینانه خود را نسبت به برون رفت خلخال و کوثر از محرومیت اعلام کردند که امیدواریم با درایت مسئولان در این فر‌آیند یک تعجیل واقعی را مشاهده کنیم.

جعفری بنه خلخال گفت: با نظر مساعد وزیر راه و شهرسازی ۳ هزار تن قیر نیز برای آسفالت راه‌های روستایی استان اردبیل اختصاص یافته است.

وی بیان داشت: ۷ میلیارد تومان برای تکمیل راه خلخال به محور اردبیل ـ سرچم اختصاص یافته که ۴ میلیارد تومان آن از محل وزارت و ۳ میلیارد تومان نیز از محل اعتبارات استانی در نظر گرفته می‌شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل افزود:‌ در این نشست همچنین مقرر شد ۲ میلیارد تومان از محل تعهدات وزارت در هفته جاری به استان پرداخت شود تا محور اردبیل ـ سرچم و اشکالات موجود در آن رفع شود.

 

* اختصاص یک‌میلیارد تومان برای نصب علایم راهنمایی و رانندگی در محور اردبیل ـ سرچم

جعفری بنه خلخال همچنین از اختصاص یک میلیارد تومان برای تکمیل علایم راهنمایی و رانندگی و راهداری محور اردبیل ـ سرچم خبر داد و تصریح کرد:‌ انتظار می‌رود با این حرکت بخشی از آگاهی‌بخشی به رانندگان و مسافران گذری در کاهش تصادفات جاده‌ای را شاهد باشیم.

وی ادامه داد: با نظر مثبت وزیر راه و شهرسازی ۵ میلیارد ریال نیز به پروژه ماجولان ـ ماسوله اختصاص یافت که انتظار می‌رود متولیان امر در تکمیل این پروژه نیز اهتمامی جدی داشته باشند.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: اگر این وعده‌ها و درخواست‌های مطرح شده و پذیرش شده به سرانجام برسد شاهد یک تحول جدی در توسعه زیر‌ساخت‌های جنوب استان خواهیم بود تا در یک فرآیند مطلوب بتوانیم رشد و شکوفایی منطقه را به نظاره بنشینیم.

7 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید