انحلال شورای گرمی قانونی نیست / وجاهت نداشتن استعفای بدری

رئیس شورای اسلامی استان اردبیل گفت: انحلال شورای اسلامی شهر گرمی قانونی نیست چرا که استعفای بدری یکی از اعضای شورای شهر غیر قانونی می‌باشد.

جواد قرآن‌نویس در پی انتشار خبری در خصوص انحلال شورای شهر گرمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: اینکه مطرح می‌شود شورای شهر گرمی به دلیل از حد نصاب افتادن اعضای آن منحل می‌شود صحت ندارد چرا که در قوانین شوراها آمده است هر عضو شورا که استعفای او منجر به انحلال شورا شود پذیرفتنی نیست.

وی گفت: بر اساس ماده ۱۴ شوراهای اسلامی، هر عضو شورا که استعفایش منجر به از رسمیت افتادن شورای شهر و یا روستایی شود آن درخواست استعفا مورد قبول واقع نشده و حتی مطرح شدنش وجاهت قانونی ندارد.

قرآن‌نویس ادامه داد: با استعفای بدری چهار نفر عضو شورای شهر گرمی به سه نفر تقلیل می‌یابد که بر اساس آیین‌نامه داخلی شوراها در این صورت شورا از جایگاه قانونی خود می‌افتد که به همین دلیل استعفای او به هیچ عنوان مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد.

از علل بازداشت عضو شورای شهر گرمی بی‌اطلاعم

رئیس شورای اسلامی استان اردبیل در ادامه به بازداشت یکی از اعضای شورای شهر گرمی در روزهای گذشته اشاره کرد و گفت: بنده در جریان علل و عوامل این بازداشت نیستم و قطعاً اگر این عضو شورا تخلفی کرده باشد که این تخلف منجر به صدور حکمی در محکومیت او شود ماندن یا سلب عضویت او در شورای حل اختلاف مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی بیان داشت: در شرایط فعلی هیچ چیز در این زمینه مشخص نیست و بعد از معلوم شدن وضعیت پرونده و ثابت شدن جرم او می‌توان در خصوص انحلال یا ادامه حیات شورای شهر گرمی نظر داد.

این مسئول در خصوص دو شغله بودن بدری ابراز داشت: با توجه به اینکه این عضو شورا مسئولیت نمایندگی مردم در پارلمان محلی را پذیرفته است جایگاه او در شورا در اولویت تصدی‌گری‌هاست و مشغول شدن وی در یک نهاد دیگر حتی با پست ریاست نمی‌تواند مانع حضور و فعالیت او شود.

رئیس شورای اسلامی استان اردبیل در پایان اظهار داشت: در صورتی شورای شهر گرمی منحل می‌شود که جرم نفر بازداشت شده محرز و محکومیت او مشخص شود که در ادامه می‌توان به نحوه ادامه فعالیت شورای شهر گرمی نظر داد.

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید