انجام عمل جراجی پلاستیک و ترمیمی بازسازی سینه در اردبیل

عمل جراحی پلاستیک و ترمیمی بازسازی سینه در استان اردبیل انجام شد.

اردبیل نیوز: به گزارش خبرنگار ایسنا، یوسف شفائی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل روز پنج‌شنبه در حاشیه انجام این عمل جراحی در جمع خبرنگاران گفت: نقص عضو به هر دلیل از هر نوعی که باشد اثرات منفی و جبران‌ناپذیری را می‌تواند در کیفیت زندگی افراد داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: این اثرات گاه به صورت اختلال در روند زندگی روزمره بیمار و خانواده اتفاق می‌افتد، بنابراین بازسازی‌، ترمیم و رفع نقص عضو بسیار اهمیت دارد.

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل یادآور شد: این امر تا حد قابل قبولی به بهبود کیفیت زندگی منجر شده و مطمئناً از عوارض روحی و روانی قضیه جلوگیری می‌کند.

وی بیان کرد: در بازسازی سینه بانوان روش‌های مختلفی از قبیل استفاده از پروتز مصنوعی و یا استفاده از بافت خود بیمار معمول و رایج است.

وی گفت: برای این عمل استفاده از بافت خودبیمار برای این امر روش مناسب‌تری تلقی می‌شود و از جهتی از طرف اغلب بیماران قابل پذیرش است.

شفائی تصریح کرد: در این عمل جراحی که به مدت هفت ساعت در اتاق عمل جراحی بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل به طول انجامید از بافت‌های شکم اعم از پوست، چربی و عضله شکم بیمار برای بازسازی سینه استفاده شد.

وی ادامه داد: به طور همزمان عمل جراحی زیبایی شکم نیز انجام شد و پس از استیبل شدن و مراقبت‌های بعد از عمل حال عمومی بیمار رضایت‌بخش و مناسب بوده و با سلامت و رضایت از بیمارستان مرخص شد.

این پزشک معالج با قدردانی از اکیپ‌ جراحی بیمارستان امام خمینی و دکتر سیفی فوق تخصص جراحی قفسه سینه و دکتر انتظاری متخصص بیهوشی که نقش بسزایی در موفقیت این عمل جراحی داشتند، تاکید کرد: اغلب بیمارانی که مبتلا به سرطان سینه و لاجرم برداشت آن هستند با مشکلات روحی و روانی فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی درپایان گفت: به یقین اینگونه اقدامات درمانی و ترمیم و بازسازی اندام‌های نقص عضو شده افراد به مدد الهی می‌تواند بستر ارزشمندی را فراهم کند تا با بهره‌گیری از متخصصان و امکانات دانشگاه گام موثری در مسیر بهبود روحیه و شاد زیستن و امید به زندگی در این‌گونه افراد شایسته به وجود آید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید