خانه اخبار روز اخبار شهرستان ها انتقاد استاندار اردبیل از کمبود نان و تامین نشدن میوه شب عید

انتقاد استاندار اردبیل از کمبود نان و تامین نشدن میوه شب عید

۰
انتقاد استاندار اردبیل از کمبود نان و تامین نشدن میوه شب عید

استاندار اردبیل به شدت از عملکرد دستگاه‌های نظارتی و تامین مایحتاج مردم به ویژه کمبود در توزیع نان و میوه شب عید انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، اکبر نیکزاد در جلسه ظهر امروز کمیسیون تنظیم بازار اردبیل اظهار داشت: ما در روزهای اولیه سال جاری مطلع شدیم که در تامین نان مورد نیاز مسافران در شهر سرعین و اردبیل مشکلاتی وجود دارد، در حالی که غافلگیری در این موقعیت آن هم در شهر توریست‌پذیر سرعین قابل قبول نیست.

وی به حجم مسافرت‌ها و ورود مقوله سفر به عنوان سبد کالایی تمام خانوارها خاطرنشان کرد: امروزه اکثر خانواده‌ها از فرصت پیش آمده در طول سال به عنوان تعطیلات چند روزه استفاده می‌کنند تا سیر و سیاحتی داشته باشند.

رئیس شورای اداری استان اردبیل اضافه کرد: اردبیل هم به عنوان مقصد گردشگران همه ساله با حجم زیادی از مسافران و گردشگران داخلی و خارجی روبروست که ضرورت دارد شاخص‌های ارائه خدمات به آنها را استانداردسازی کنیم.

نیکزاد اضافه کرد: امر سفر امروز در کشور نهادینه شده و از رونق خوبی نیز برخوردار است و هیچ ضرورتی ندارد که دستگاه‌های خدمات‌رسان در ارائه خدمات غافلگیر شده و یا بخواهند با قصور و کوتاهی نارضایتی مسافران و گردشگران نوروزی را فراهم آورند.

نباید ضعف خدمت‌رسانی را با تقدیر و تشکر نابه‌جا لاپوشانی کرد

استاندار اردبیل در ادامه سخنان خود گفت: بنده به عنوان رئیس ستاد تسهیلات سفر از تمام دستگاه‌های خدمات‌رسان در این ایام تعطیلات تشکر می‌کنم، اما ضرورتی ندارد ضعف‌هایمان را در سایه تقدیر و تشکرها مخفی کنیم و یا بخواهیم جلسات را با تعریف و تمجید به پایان برسانیم که قطعا این امر نه تنها مشکلی را حل نمی‌کند بلکه یک باورسوزی و خراب کردن اعتمادهاست.

نیکزاد افزایش ۱۰ تا ۲۰ درصدی سفرها را به صورت معمول و همه ساله در پیش‌بینی‌ها ضروری اعلام کرد و افزود: با این پیش‌بینی باید زمینه خدمات‌رسانی به شکل آبرومند فراهم آید.

رئیس کمیسیون تنظیم بازار استان با یادآوری اینکه نباید مرغ با قیمت بالاتر از ۶ هزار تومان به فروش برسد، تصریح کرد: قرار است با واردات دام زنده و کشتار آنها گوشت قرمز نیز به صورت ویژه و حمایتی به نرخ ۱۴ هزار تومان به فروش برسد که البته این فروش محدود خواهد بود و شامل همه قصابی‌ها نیست.

نیکزاد با بیان اینکه در توزیع برنج خارجی، روغن و شکر مشکلی وجود ندارد از افزایش سرسام‌آور قیمت گوجه فرنگی و پیاز انتقاد کرد و گفت: این قابل قبول نیست که سیب، پرتقال، پیاز، گوجه فرنگی و سایر مرکبات به طور متوسط با ۲۰ درصد افزایش نسبت به قیمت میدان میوه و تره‌بار تهران در اردبیل عرضه شود.

وی به آغاز دور دوم سفرها و پیش‌بینی ۱۰ تا ۲۰ درصدی افزایش مسافرت‌ها اشاره کرد و بیان داشت: با پیش‌بینی‌های ضروری و مورد نیاز نباید در دور دوم سفرها غافلگیر شویم.

استاندار اردبیل با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی مصرف بنزین در اردبیل به آمادگی جایگاه‌های سوخت برای ارائه خدمات مناسب به مسافران و هموطنان خبر داد.

انتقاد از اوضاع نامساعد بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دولتی

نیکزاد همچنین با انتقاد از وضعیت نامناسب برخی از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دولتی در ایام تعطیلات نوروزی و تعطیلی مطب‌ها و درمانگاه‌های خصوصی گفت: ما در روزهای اول تعطیلات در این حوزه با مشکلاتی روبرو بودیم و امیدواریم این مشکل نیز برطرف شود.

وی با یادآوری اینکه باید نقاط ضعف و قوت احصا شده و با تدبیر نقاط قوت تقویت و نقاط ضعف در تعطیلات پیش‌روی تابستان برطرف شود، اضافه کرد: ما در افزایش قیمت‌های سراسری نمی‌توانیم دخالتی داشته باشیم، اما به دلیل آنکه جزو پنج استان توریست‌پذیر هستیم باید در تامین ارزاق عمومی و نان به مسافران نهایت تلاش و تدبیر را بکار بگیریم.

استاندار اردبیل در پایان سخنان خود گفت: در دور دوم سفرها باید با ارزیابی نقاط ضعف و قوت به گونه‌ای حرکت کنیم تا ایمنی و رضایت برای هموطنان در سفرها حاصل شود.

مطلب قبلی افزایش ۱۲ درصدی سفرهای نوروزی به اردبیل
مطلب بعدی افزایش ۴۰ درصدی ورود گردشگران خارجی از گمرک بیله‌سوار
Avatar
انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در مجله اینترنتی ملکانه لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. ما در ملکانه به هوش و ذکاوت مخاطبانمان باور داشته و با رعایت بی طرفی در پوشش و انتقال خبر به آنها، امکان تفسیرخبرها را مطابق با خواستشان فراهم می سازیم. همچنین ما به تمام نظرات کاربران احترام می گزاریم و از شما بابت وقتی که صرف نوشتن نظر می نمایید سپاسگذاریم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید