انتشار نرم افزار اصول و مبانی تربیت دینی کودکان و نوجوانان


به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام عبدالهادی اشرفی مدیر تولید موسسه بوستان کتاب با اعلام این خبر گفت: موسسه بوستان کتاب پس از انتشار مجموعه آثار علامه طباطبایی (ره) ، آیت الله ابراهیم امینی و آیت الله سید عزالدین حسینی زنجانی بر روی CD، در اقدامی تازه، مجموعه آثار موسسه فرهنگی- تربیتی توحید را که پیش تر نشر مکتوب آن ها را ارائه نموده است، بر روی لوح فشرده منتشر کرد و در دسترس پژوهشگران و علاقه مندان به مطالعه و تحقیق قرار داد.


وی درباره محتویات این نرم افزار گفت: در این نرم افزار، متن کامل ۱۱ عنوان از کتاب های موسسه فرهنگی – تربیتی توحید با محوریت اصول و مبانی تربیت دینی کودکان و نوجوانان عرضه شده که برخی از  این کتاب ها عبارتند از: مبانی تعلیم و تربیت در قرآن و احادیث، آنچه درباره کودکان و نوجوانان باید بدانیم، والدین و مربیان مسئول، راهکارهای عملی آموزش اخلاق و مهارت های زندگی و … .


وی در خصوص قابلیت های این نرم افزار  گفت: این نرم افزار نیز همچون نرم افزارهای پیشین، قابلیت جستجو در متن و فهرست و ذخیره سازی، پرینت و …  را دارد. همچنین قابلیت تطبیق دوسویه متن و فهرست، متن و ترجمه قرآن با امکان جستجو در آیات، ارتباط واژگان متن با چند لغتنامه، از دیگر امکانات این نرم افزار می باشد که باعث تسهیل و سرعت در کارها شده و  پژوهشگران و محققان می توانند به راحتی از مطالب و محتوای آن  استفاده کنند.


اشرفی در ادامه گفت: این نرم افزارها با همکاری موسسه بوستان کتاب و مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی  (نور) تهیه شده و با قیمت ۵۰۰۰ تومان عرضه می شود.


مدیر تولید بوستان کتاب از مراحل پایانی آماده شدن دو نرم افزار دیگر خبر داد و افزود: مجموعه آثار علامه حسن زاده و آیت الله سبحانی نیز مراحل نهایی تولید را می گذراند و به زودی منتشر خواهد شد.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید