امکان سنجش جزر و مد خلیج فارس و دریای خزر/ کاهش آسیب به خطوط انتقال در دریا


محمدرضا بیات- مجری طرح در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جزئیات طراحی و ساخت دستگاه جزر و مدسنج گفت: این سیستم در پروژه‌های ساحلی و فراساحلی و مهندسی دریا نقش بسزایی دارد.


وی از کاربردی شدن این سیستم در آب‌های شمال و جنوب کشور خبر داد و خاطر نشان کرد: ۱۰ دستگاه از این سیستم در دریای خزر برای کنترل و پایش سطح آب نصب شده است و ۷ دستگاه نیز در آب‌های جنوب کشور برای دریافت اطلاعات و تهیه جداول جزر و مد به بهره برداری رسیده است.


بیات طراحی و ساخت سیستم لایروبی دریا را از دیگر دستاوردها نام برد و اظهار داشت: برای انتقال نفت از محل استخراج به پالایشگاه‌ها گاهی ناگزیر از عبور خطوط انتقال از زیر دریا هستیم که این امر حفر کانال‌ در دریا را با مشکلاتی مواجه می‌کند.


وی ادامه داد: برای این منظور سیستم مونیتورینگ لایروبی برای پروژه‌های دریایی طراحی و عرضه کردیم که قادر است با مونیتورینگ خطوط انتقال از آسیب رسیدن به آنها در زمان حفر کانال‌های دریایی آسیبی به آنها وارد نشود.


مجری طرح  کاهش خسارات زیست محیطی را از مزایای این سیستم نام برد و یادآور شد: سیستم طراحی شده نسبت به نمونه‌های موجود از قدرت بالاتری برخوردار است ضمن آنکه قادر به شناسایی محل دقیق خطوط انتقال نفت است.


 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید