امضای تفاهم‌نامه همکاری بین اردبیل و بورسای ترکیه

تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک بین اتاق بازرگانی اردبیل و اتاق بازرگانی بورسای ترکیه به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اردبیل، این تفاهم‌نامه در سفر هیات اقتصادی اتاق به کشور ترکیه صورت گرفت.
یکی از موضوعات اساسی این تفاهم‌نامه تاکید طرفین برای همکاری‌های تجاری دو جانبه بین اتاق بازرگانی و صنایع بورسا و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل است.
تلاش برای گسترش ارتباطات موجود، ایجاد روابط جدید بین شرکای هر دو کشور به منظور ارتقا و تشویق تجارت بین شهر بورسا و اردبیل، امکان تحقیقات بازاریابی، برگزاری نمایشگاه‌های تجاری، بازرگانی و مبادله اطلاعات تجاری و تجربیات، همکاری برای شناسایی بازارهای دو کشور، اعزام هیات‌های تجاری، سازمان‌دهی برای برگزاری کنفرانس‌ها، همکاری در صنایع ساخت و تولید، ایجاد فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری‌، مشاوره و همکاری تنگاتنگ برای حل اختلافات تجاری بین شرکت‌های دو کشور از جمله مفاد این تفاهم‌نامه است.
بهروز پورسلیمان گفت: دو کشور ایران و ترکیه از توانمندی‌ها و زمینه‌های مشترک بسیار زیادی برای توسعه روابط اقتصادی برخوردارند و تلاش‌های بخش خصوصی دو کشور می‌تواند منجر به گسترش همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف اقتصادی شود.
وی با تاکید بر گشایش دفاتر توسعه مناسبات تجاری فی‌مابین اتاق بورسا و اردبیل تصریح کرد: برای توسعه روابط اقتصادی دو شهر اردبیل و بورسا و نیز تسهیل امور، گشایش این دفاتر یک ضرورت است که باید مورد توجه جدی طرفین قرار گیرد.

5 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید