امام جمعه مهاباد: توجه به دو مقوله اقتصاد و فرهنگ از نیازهای کشور است


ماموستا ملاقادر سهرابی روز جمعه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی توسط رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: اقتصاد و فرهنگ از ارکان مهم کشور به شمار می روند که تاکید و توجه رهبر معظم انقلاب به این دو مقوله نشان دهنده دغدغه ایشان در این زمینه هاست.

وی گفت: تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در عرصه های اقتصاد و فرهنگ نیازمند به یک عزم ملی و همگانی و یک مدیریت جهادی از سوی اقشار مختلف مردم و تمامی مسوولان است و همه در این زمینه موظف هستند با تمام نیرو وارد میدان شوند.

ماموستا سهرابی با تاکید بر این که مدیران و مردم باید به دغدغه مقام معظم رهبری توجه داشته باشند افزود: سال گذشته سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی از سوی مقام معظم رهبری اعلام شد که حماسه سیاسی به آن شکلی که خواست رهبر معظم انقلاب بود با حضور گسترده مردم در انتخابات و در صحنه های راهپیمایی ۲۲ بهمن بخوبی تحقق یافت.

وی یادآور شد: با این وجود در امر حماسه اقتصادی آن طور که مدنظر مقام معظم رهبری بود این امر تحقق پیدا نکرد که امیدواریم امسال با در نظر گرفتن اقتصاد مقاومتی همگان اعم از مردم و مسوولان دست به دست هم داده و آن را محقق سازند.

امام جمعه مهاباد همچنین با بیان توجه جدی به اهمیت مقوله فرهنگ نیز اظهار کرد: یکی از پایه های مهم بیانات رهبر معظم انقلاب در نامگذاری سال جاری مقوله فرهنگ است که باید مورد توجه مسوولان فرهنگی جامعه قرار گیرد.

وی با بیان تهاجم فرهنگی شدیدی که دشمن علیه کشور ما به راه انداخته است گفت: مسوولان در این زمینه نیز باید تلاش کنند تا با ترویج فرهنگ غنی اسلامی و دینی در جامعه از رسوخ فرهنگ های بیگانه در جامعه بویژه در بین جوانان و نوجوانان جلوگیری کنند.

۵۸۴/۵۸۱**۱۹۱۷
انتهای پیام /*


: ارتباط با سردبیر
newsroom@irna.ir


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید