امام جمعه اردبیل :آمریکا نیاز به مذاکره با ایران دارد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت : بیش از آنکه ما نیازمند مذاکره باشیم آمریکایی ها نیاز ضروری برای گفت و گو با جمهوری اسلامی ایران دارند .

حجت الاسلام سید حسن عاملی درخطبه های نمازجمعه اردبیل افزود:توان رو به رشدهسته ای جمهوری اسلامی ایران کابوسی برای دولت آمریکاست و آنها به هر طریق قصد توقف این حرکت را دارند .

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل بیان کرد:این که این روزها مقام های آمریکا ازاوباما تاجان کری ونمایندگان سنا با زبان تهدید سخن می گویند و رجز خوانی می کنند ، همه جنگ روانی و با هدف کسب موقعیت بالا در مذاکرات آتی با ایران است .

عاملی ادامه داد:واشنگتن می خواهد برای مذاکرات آتی گروه ۱+۵ با ایران به هر طریق جمهوری اسلامی ایران را خاضع خود و مقام های ما را خلع سلاح کند.

امام جمعه اردبیل افزود:دولت آمریکا قصد داردبابه راه انداختن موج تبلیغی ،تحریم ها راعامل فشارهای اقتصادی و مشکلات مردم ایران معرفی کنندو درحقیقت آنها به هرطریق می خواهندسرنوشت ما را به تحریم ها و فشارهای خارجی پیوند دهند.

نماینده ولی فقیه دراستان اردبیل اضافه کرد : اگر دشمن در این نقشه خود موفق شود و ما همه فشارها و مشکلات اقتصادی را ناشی از تحریم ها و مسائل خارجی بدانیم ، درآن صورت وحدت ملی ، توان علمی و انسجام داخلی ضربه پذیر خواهد شد .

امام جمعه اردبیل با تاکید بر این که منشا بسیاری از مشکلات اقتصادی از داخل کشور است ،گفت :اگر به شیوه رفتار و مدیریت اقتصادی خود توجه کنیم به یقین رد پای سوء مدیریت ها و رفتارهای غلط اقتصادی در این مشکلات مشاهد خواهد شد .

عاملی گفت:بهره وری در ایران در امور اقتصادی واداری بسیار پایین است به عنوان نمونه مصرف روزانه بنزین ما ۸۰ میلیون لیتراست و مصرف متوسط نفت و گاز ما بیش از پنج میلیون متر مکعب است و در دنیا ما رتبه نخست مصرف را داریم .

وی ادامه داد:این ریخت و پاش در مصرف ، سرمایه های ملی ما را از بین می برد و استقلال اقتصادی را به مخاطره می اندازد .

امام جمعه اردبیل با بیان این که درآمدهای نفتی به بلایی بزرگ برای کشور تبدیل شده است ،گفت:تمام مدیران منتظرند تا نفت فروخته شود و برای انجام امور پول در اختیار آنها قرار گیرد و این یکی از آفات مهم اقتصاد ماست .

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل افزود:نفت به عنوان سرمایه اصلی کشور به صورت خام از ایران خارج و با تبدیل به محصولات دیگر به چندین برابر قیمت تحویل خود ما می شود و در کنار آن درآمدها نفتی نیز به جای زیر ساخت ها در جاهای دیگر هزینه می شود .

به گزارش ایرنا، عاملی گفت:ما نیاز به یک نهضت اقتصادی داریم و برای این منظور باید سخنان رهبر معظم انقلاب را در باره اقتصاد مقاومتی و حماسه اقتصادی مورد توجه جدی قرار دهیم و آن را عملیاتی کنیم.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید