اقدام دیپلماتهای ایران درترک مذاکرات ژنو مثبت بود/ برای آمریکا ضرب الاجل تعیین شود


منصور حقیقت پور نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با خبرنگارمهر، با اشاره به اقدام آمریکا مبنی بر تحریم چند شرکت ایرانی بعد از توافقنامه ژنو گفت: قطعا این اقدام دیوار بی اعتمادی را نسبت به آمریکا بالا می‌برد هرچند آمریکایی‌ها شیطنت می‌کنند و می‌گویند این تحریمها به خاطر مسئله هسته‌ای نیست و به خاطر حمایت از حزب الله و پیشبرد برنامه‌های موشکی و غیره انجام شده است.


حقیقت پور با بیان اینکه باید پیشبینی چنین اقداماتی را در مذاکرات می‌کردیم، افزود: اینها نشان می‌دهد بی اعتمادی به آنها درست بوده و ما باید از این فرصت استفاده و چهره واقعی آمریکا عهد شکن را به تمام دنیا معرفی کنیم.


نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی ادامه داد: بسرعت باید ضرب الاجلی تعیین کنیم تا آمریکا دست از چنین اقداماتی بردارد وگرنه ما به شرایط قبل از توافقنامه ژنو بر می‌گردیم.


وی در مورد اقدام دیپلماتهای ایرانی بر ترک گفتگوهای وین به دلیل تحریم چند شرکت ایرانی توسط خزانه‌داری آمریکا گفت: علاوه بر اینکه باید این کار آمریکا مورد ارزیابی درستی قرار بگیرد ولی به نظر من اقدام دیپلماتهای ایرانی در ترک مذاکرات وین اقدام مثبتی است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید