افشاگری علیه فردوسی پور

فراز کمالوند: « شما قبول دارید که سال ها پیش با بنده همکار بودید. من و شما یادمان هست که آن زمان شما به شدت طرفدار پرسپولیس بودید.»…. مجتبی شریفی: «همین خود شما مگر برای بخشیده شدن علی کریمی برای بازی با سپاهان پا درمیانی نکردید.»…. مهدی رحمتی: «به هرحال ما همسایه آقای کرش هستیم. ما از رفت و آمد‌های ایشان مطلع می‌شویم و مثلا خبردار شدیم که خود شما همین چند روز قبل مهمان کرش بودید.»

مجری برنامه نود که از آغاز برنامه اش تا به امروز بیش از ۱۰ سال می گذرد، در هفته های اخیر مورد انتقاد برخی اهالی فوتبال قرار گرفته و افشاگری هایی که در برنامه زنده نود علیه شخص عادل فردوسی پور صورت گرفت، سبب شد تا بر شمار منتقدین وی افزوده شود.

دو هفته پیش بود که سنگربان تیم فوتبال استقلال تهران در گفتگو با مجری برنامه نود دست به یک افشاگری جالب زد. هنگامی که سید مهدی رحمتی از علت کناره گیری اش از تیم ملی فوتبال سخن می گفت به نکته ای اشاره کرد که در یک لحظه فردوسی پور را شوک زده کرد.

پرده اول: افشاگری رحمتی

رحمتی که خود را همسایه کارلوس کی روش در ساختمان محل زندگی اش معرفی کرد خطاب به مجری برنامه نود گفت: «به هرحال ما همسایه آقای کرش هستیم و آپارتمان‌های‌مان در یک مجتمع قرار دارد. ما از رفت و آمد‌های ایشان مطلع می‌شویم و مثلا خبردار شدیم که خود شما همین چند روز قبل مهمان کرش بودید.» رحمتی با دادن این آمار قصد داشت به تحرکاتی اشاره کند که برخی از عناصر تیم ملی علیه او انجام می‌دهند، اما خواسته یا ناخواسته دردسر بزرگی برای مجری نود درست کرد. این افشاگری از سوی مجری نود هیچ واکنشی در بر نداشت تا اینکه در برنامه هفته گذشته، فردوسی پور نیز پاسخ رحمتی را داد.

پرده دوم: پاسخگویی فردوسی پور

فردوسی پور در مواجهه با این افشاگری ناگهانی رحمتی ترجیح داد واکنش خاصی نشان ندهد، اما جنجال‌های مربوط به این مساله یک هفته تمام او را رها نکرد. روزنامه‌ها به موضوع پرداختند و امیر قلعه‌نویی در مصاحبه‌هایش بارها به این مساله اشاره کرد. از همین رو فردوسی پور در برنامه هفته گذشته نود، هنگامی که امیر قلعه نویی روی خط زنده برنامه خطاب به فردوسی پور عنوان کرد که “خانه کی روش شام چه خوردی؟” برآشفته شد و در خصوص ماجرای حضورش در منزل کی روش اظهار داشت: «بنده هیچ گاه در منزل کی روش حضور نداشته ام و فقط برای حضور در برنامه نود یکبار به لابی محل اقامت ایشان رفتم و از وی دعوت کردم که در برنامه حضور یابد. در خصوص جلسه با سرمربی تیم ملی هم هر گاه که نیاز باشد من با سرمربی تیم ملی جلسه می گذارم. در گذشته نیز به مربیان تیم های ملی کمک کرده ام و این به بعد هم اگر لازم باشد با ایشان و هر فرد دیگری که این مسئولیت را بر عهده داشته باشد جلسه خواهم گذاشت.»

پرده سوم: واکنش مربیان سابق تیم ملی به ادعای فردوسی پور

علی دایی و امیر قلعه‌نویی، ادعای جنجالی فردوسی پور در مورد برگزاری جلسه با سرمربیان تیم ملی را رد کرده اند. در این میان افشین قطبی هم که به قول خود فردوسی پور گذاشته و رفته و دسترسی به او ممکن نیست. این وسط جای طرح این پرسش باقی می‌ماند که آیا مجری برنامه نود فقط به برگزاری جلسه با سرمربیان خارجی اعتقاد دارد؟
امیر قلعه نویی که همواره جزو منتقدین اصلی مجری برنامه نود به شمار می رود، اولین فردی بود که نسبت به اظهار نظر فردوسی پور واکنش نشان داد و در گفتگو با رسانه ها گفت: «نه، در دوران من هیچ وقت چنین اتفاقی رخ نداد. در طول مدتی که بنده مسوولیت تیم ملی را برعهده داشتم، آقای فردوسی‌پور فقط یک بار وقتی مریض بودم برای عیادت از من به منزل‌مان آمد که در آن گفت‌وگوی خاصی هم انجام نشد.»
بعد از قلعه نویی نیز صدای دیگر سرمربی سابق تیم ملی فوتبال کشورمان درآمد. علی دایی در گفتگو با برخی رسانه ها ادعای مجری نود را رد کرد و گفت: «خیر، هرگز با ایشان جلسه نداشتیم و هیچوقت چنین اتفاقی رخ نداد.»

پرده چهارم: افشاگری های نود علیه فردوسی پور

جنجالی که صحبت های مهدی رحمتی در برنامه نود به پا کرد، اولین افشاگری علیه مجری این برنامه نبوده و آخرین آن نیز نخواهد بود.

پیش از این نیز یکبار زمانی که مجتبی شریفی، ریاست کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال را بر عهده داشت، علیه عادل فردوسی پور دست به افشاگری زده بود. شریفی در یکی از گفتگوهایش با مجری برنامه نود، هنگامی که به شدت از سوی فردوسی پور تحت فشار بود، برای تعدیل فضا دست به یک افشاگری زد و گفت: «همین خود شما مگر برای بخشیده شدن علی کریمی برای بازی با سپاهان پا درمیانی نکردید.» این افشاگری کافی بود تا بار دیگر امیر قلعه نویی که سرمربی وقت سپاهانی ها بود، لب به انتقاد از مجری برنامه نود بگشاید. سرانجام موج این انتقادات باعث شد تا مجری برنامه نود در برنامه هفته بعد خود خطاب به شریفی بگوید:« شما در مورد خیلی از احکام با من مشورت می‌کنید و من در این مورد فکر کردم که این محرومیت حق علی کریمی نیست.»

در یک افشاگری دیگر نیز فراز کمالوند، سرمربی سابق تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز، زمانی که برای حمایت از طرفداران تبریزی با عادل فردوسی پور گفتگو می کرد خطاب به وی گفت:« شما قبول دارید که سال ها پیش با بنده همکار بودید. من و شما یادمان هست که آن زمان شما به شدت طرفدار پرسپولیس بودید.» همین ادعا کافی بود تا پرسپولیسی بودن مجری برنامه نود مشخص شود. ادعایی که از سوی فراز کمالوند مطرح شد و هیچگاه از سوی فردوسی پور تکذیب نشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید