افزایش ۶۲ درصدی داوطلبی بانوان در انتخابات شوراها اردبیل

جانشین ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: در مهلت قانونی که از ۲۶ فروردین تا ساعت ۲۴، اول اردیبهشت بود، ۶ هزار و ۲۳۱ نفر در چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان ثبت‌نام کردند که ۱۱۰ نفر را زنان تشکیل می‌دهند.

اردبل نیوز: به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، اسدالله علی‌اکبری مجد عصر امروز در نشست اعضای ستاد انتخابات استان اردبیل اظهار داشت: تعداد بانوان ثبت‌نام‌کننده در این دوره نسبت به دوره سوم شوراها ۶۲ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی با اعلام اینکه چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی در ۲۶ حوزه شهری و یک‌هزار و ۲۹ حوزه روستایی استان اردبیل انجام می‌شود، تصریح کرد: در مجموع تعداد داوطلبان ورود به شوراهای شهری استان در این دوره نسبت به دوره قبل ۴۲ درصد افزایش یافته است.

مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح مراحل قانونی انتخابات خاطر نشان کرد: پس از پایان مهلت ۱۰ روزه بررسی سوابق داوطلبان در مراجع چهارگانه پیش‌بینی شده در قانون از فردا ۱۲ اردیبهشت بررسی صلاحیت داوطلبان در هیئت‌های اجرایی آغاز می‌شود.

علی‌اکبری مجد اضافه کرد: هیئت‌های اجرایی شهرستان‌ها و بخش‌ها یک هفته فرصت دارند تا با توجه به بررسی سوابق داوطلبان در مراجع چهارگانه نظر خود را به هیئت‌های نظارت اعلام کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید